Madonas pilsētas 1. vidusskolā šogad vecāku konference tika organizēta interaktīvā veidā.
Vispirms 17. oktobra vakarā direktora vietniece mācību darbā Inese Strode klātesošos iepazīstināja ar skolas dzīves aktualitātēm, tad vārds tika dots psiholoģei Agitai Jurševskai. Tā kā skolā tiekas dažādu paaudžu cilvēki – sākumskolas bērni, pusaudži, jaunieši, jaunāka un vecāka gadagājuma skolotāji, tāpat vecākiem ir atšķirīgs dzimšanas gads -, katram ir savas vecuma īpatnības un prioritātes. Lai skolas kolektīvs veiksmīgāk varētu sadarboties gan ar bērniem, gan vecākiem, tika izzinātas klātesošo vēlmes, vecāku viedoklis. Konferences laikā vecāki piedalījās darba grupās, ko vadīja vidusskolēni – 11. klases audzēkņi. Pēc tējas pauzes notika visu darba grupu – „Vecāki-skolotājs", „Skolēns-sabiedrība", „Skolēns-vecāki", „Skolēns-skolotājs" – prezentācija. Kā pastāstīja direktora vietniece audzināšanas darbā Rudīte Zauska, daudzi vecāki minēja, ka vēlas kopīgus pasākumus ar skolotājiem, komunikāciju kopīgi atpūšoties un skolas pasākumu rīkošanu pedagogiem un vecākiem. Darba grupā „Skolēns-sabiedrība" izkristalizējās viedoklis, ka nepieciešami policijas biežāki reidi, lai mazinātu skolēnu smēķēšanas vēlmi. Darba grupā „Skolēns-skolēns" ieteikta formas tērpu ieviešana mazākajās klasēs (1.-4. kl.); darba grupā „Skolēns-skolotājs" izteikts ierosinājums veidot mazākas klases, vecākiem vairāk izmantot e-klasi, skolotājiem jaunākajās klasēs izmantot palīgus (jaunos praktikantus), iesaistīt vecākus pasākumu sagatavošanā.
Konferences noslēgumā notika skolas padomes pārvēlēšanas.
Autore: INESE ELSIŅA
LĪGAS OZDOBAS foto