Apkures sezona Madonas pilsētā vēršas plašumā. Kā pastāstīja SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis, siltumā dzīvo jau lielākā daļa daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju.
Centralizētās siltumapgādes sistēmas pakalpojumus šajā sezonā Madonas pilsētā izmanto aptuveni 75% daudzdzīvokļu māju.
– Daļa no tām mājām, kas vēl nebija pieņēmušas lēmumu par apkures sezonas uzsākšanu, to izdarīja šonedēļ. Dažviet apkures sezonas uzsākšana tika atlikta lielo parādu dēļ. Vienā no šādām mājām šonedēļ notiks iedzīvotāju sapulce, kurā tiks spriests, kā rīkoties šajā situācijā – gaidīt, kamēr daļa parādu tiks samaksāta, vai tomēr mājai padot siltumu. Jāņem vērā, ka parādu piedziņas process ir ilgs un sarežģīts, arī ar tiesas lēmumu tie tiek iekasēti pakāpeniski – visus ienākumus tiesa jau nenovirza parādu samaksai, – uzsver Uldis Lielvalodis.
Iedzīvotāju parāds, uzsākot apkures sezonu, ir aptuveni 170 000 latu. Parādu piedziņas kopējā summa, kas tiek piedzīta, pamatojoties uz tiesas lēmumu vai vēl atrodas tiesas procesā, ir Ls 61 753,56. Daļa madoniešu, domājot par jauno apkures sezonu, izmantoja iespēju maksāt avansu – iemaksātā summa ir ap Ls 31 000.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.10.2012.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto