Madonas novada pašvaldībā, kā liecina mājas lapā www.madona.lv pieejamā informācija, šobrīd tiek izstrādāti labojumi saistošajos noteikumos „Par pašvaldības nodevu vizuālās komunikācijas objektu izvietošanai".
Novada pašvaldība aicina arī iedzīvotājus un uzņēmējus izteikt priekšlikumus par izmaiņām minētajos noteikumos.
Madonas novadā kopš 2009. gada, kā „Staram" pastāstīja novada pašvaldības būvvaldes arhitekts Augusts Apinis, spēkā ir saistošie noteikumi (Nr. 8 un Nr. 16), kas paredz kārtību, kādā tiek noteikta vizuālās reklāmas izvietošana un nodevas apmēri, kas iekasējami par vizuālajiem komunikācijas objektiem, kuri izvietoti ārpus izvietotāja uzņēmējdarbības teritorijas.
Vaicāts par nodevas iekasēšanas kārtību, viņš uzsvēra, ka katrs gadījums ir jāvērtē atsevišķi. Piemēram, par nelielu slietņu (ne augstāku kā 1,5 m) izvietošanu pie jebkuras iestādes, organizācijas vai saimnieciskās darbības veikšanas vietas tikai to darba laikā neesot jāmaksā. Tos var izvietot starp ietvi un ēku, bet ne tālāk kā 2 m no ieejas objektā, kurā tiek veikta uzņēmējdarbība.
Jebkurai Madonas novada teritorijā izvietotajai vizuālajai reklāmai ir nepieciešama reklāmas pase, ko var saņemt Madonas novada pašvaldības būvvaldē. Par reklāmām, kas ir ārpus uzņēmējdarbības teritorijas, ir jānomaksā nodeva pašvaldībai, neatkarīgi no tā, vai vizuālā reklāma atrodas privātīpašumā vai ne. Pašvaldība ir tiesīga administratīvi sodīt tos uzņēmējus, kas vizuālo reklāmu Madonas novada teritorijā izvieto bez saskaņošanas ar būvvaldi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.10.2012.
Autore: BAIBA MIGLONE
AGRA VECKALNIŅA foto