Madonas novada pedagogi aizvadītajā trešdienā tika aicināti uz Madonas kultūras namu, kur notika Skolotāju dienai veltīts koncerts.
Kā zināms, katrā skolā vieni no pirmajiem svētkiem ir Skolotāju diena, kad skan dziesmas, dzeja un labi vārdi katram pedagogam. Vecāko klašu audzēkņi iejūtas skolotāju ādā un vada stundas viņu vietā. Skolotāju profesionālie svētki – Skolotāju diena – tradicionāli tiek atzīmēti oktobra pirmajā svētdienā, un tradicionāli sveicienu pedagogiem sarūpē arī novada pašvaldība un nozares arodorganizācija.
Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novada izglītības iestāžu darbiniekiem koncertu Skolotāju dienā ir sniegusi gan grupa „Mielavs un Pārcēlāji", gan dziedātāja Ieva Kerēvica, tāpat operdziedātāji Rudīte Ruško, Andris Lapiņš, Nauris Indzeris un koncertmeistars Jurijs Kaspers programmā „Operešu melodiju virpulī". Šogad izglītības iestāžu darbiniekiem tika piedāvāts jauneklīgs rokmūzikas koncerts grupas „Dzelzs vilks" sniegumā.
– Kāpēc ne, – pamato novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne, – daudziem no mums rokmūzika nav sveša, un grupa „Dzelzs vilks" spēlē alternatīvo roku un poproku, ir izdevusi arī albumus folkroka stilā. Grupa ir saņēmusi Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas par labāko rokmūzikas albumu un dziesmu. „Dzelzs vilka" uzstāšanās Madonā skolotājiem uz brīdi ļāva aizmirst ikdienas rūpes un darbus.
Autore: INESE ELSIŅA