28. septembrī Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) Latvijā rīkoja "Olimpisko dienu 2012" ar vienojošo moto "Pavingrosim!". Olimpiskā gaisotne virmoja arī Madonas sporta centra un Priežu kalniņa apkārtnē.
Lai popularizētu olimpisko kustību, veselīgu dzīvesveidu un godīgas spēles principus sportā, arī šogad Madonu apmeklēja Olimpiskās dienas vēstnesis – mūsu novadnieks, bijušais biatlonists Gundars Upenieks. LOK sadarbībā ar sporta skolotāju metodisko apvienību, ko vada Ērika Pomere, Madonā sarīkoja īstus sporta svētkus. Olimpiskajā dienā piedalījās 14 skolu 760 dalībnieku, kas izveidoja komandas pa klašu grupām.
Rīts iesākās ar atklāšanas parādi, un ziņojumu Gundaram Upeniekam par to, ka visi ir gatavi pavingrot, sniedza Madonas novada pašvaldības sporta darba organizators Māris Gailums. Kopēja vingrošana, izmantojot simboliskas hanteles, izvērtās jautra. Dalībnieki, sastājoties pēc sporta krekliņu krāsām, izveidoja olimpiskos apļus. Pēc Olimpiskās dienas atklāšanas skolu komandas devās veikt savus uzdevumus. Tie bija ielu stafetes, pretstafetes, basketbola soda metieni. 1.-4. klašu grupā uzvarēja Madonas pilsētas 1. vidusskola, 2. vietā – Ļaudonas vidusskola, 3. vietā – Dzelzavas pamatskola. 5.-9. klašu grupā pirmā godalga – Praulienas pamatskolas komandai, 2. vietā – Madonas pilsētas 1. vidusskola, 3. vietā – Liezēres pamatskola. 10.-12. klašu grupā līderu secība bija šāda: 1. vietā – Madonas pilsētas 1. vidusskola, 2. vietā – Madonas Valsts ģimnāzija, 3. vietā – Madonas pilsētas 2. vidusskola.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.10.2012.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto