Sakārtojot atmiņu plauktiņos pieredzes apmaiņas seminārā Alūksnē gūtos iespaidus, pirmie jēdzieni, kuri noteikti liekami priekšplānā, ir Mīlestība un Lepnums (tieši lepnums, nevis lepnība).
24. septembra rītā Madonas, Varakļānu un Ērgļu novada latviešu valodas un literatūras skolotājas Alūksne sagaidīja ar diezgan nepatīkamiem laika apstākļiem, kā paši alūksnieši teica: „Pastāvīgi līņā, nevar saprast – sāks līt pamatīgi vai mitēsies."
Izbraukuma semināra mērķis – iepazīties ar Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas darba sistēmu un latviešu valodas un literatūras skolotāju atziņām.
Nodarbības sākās skolas muzejā, kur mūs sagaidīja 12. klases skolnieks Viesturs Levada un 10. klases skolniece Irma Sprice. Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas muzejs ir iespaidīgs, izvietots trijās savstarpēji savienotās telpās, bet kas gan tas viss būtu bez „dzīvā vārda"! Un „dzīvo vārdu" mēs, Madonas puses latviešu valodas un literatūras skolotājas, sadzirdējām jau tūlīt pirmajos Viestura Levadas teikumos. Nevis iemācīti un atrunāti teksti, bet sirdī izauklēti un izloloti. Semināra dalībnieces muzeja ekspozīciju stendos ieraudzīja arī sev personīgi pazīstamu cilvēku foto, piemēram, augstskolu profesorus Gunāru Bīberu un Daci Markus, pie kuriem pašas savulaik mācījušās, u. c.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.10.2012.
Autore: RŪTA TRUŠELE,
starpnovadu latviešu valodas
un literatūras skolotāju
metodiskās apvienības vadītāja
IRMAS SPRICES foto