ĒRGĻU novada domes dzimtsarakstu nodaļai šis gads bijis īpašs noslēgto laulību skaita ziņā. – Līdz Jaungadam gan vairs neviena laulība nav pieteikta, – saka dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Lilita Knēziņa.
Varbūt var šajās dienās paspēt vēl pieteikties uz 29. decembri… Ērgļos šovasar bija laulību "bums" – necerēti daudz laulību – 14, tā nekad nav vēl bijis dzimtsarakstu nodaļas pastāvēšanas laikā. Līdz šim katru gadu bijušas ap 3 laulības, maksimums – 8. Cerīgi, ka viens pāris jau pieteikts janvārim, bet "liktenīgajā" 7. jūlijā mums bija 2 laulības.
Laulību reģistrāciju vada Lilita Knēziņa, ar dzejas lasījumu piedalās saieta nama direktore Sandra Avotiņa, svinīgo ceremoniju glīti iekārtotajā tradīciju zālītē saieta nama otrajā stāvā dažkārt ar ģitārmūziku kuplina Vineta Dāve no Vestienas.
– Šogad arī Sausnējas un Jumurdas pagasta ļaudis ietilpst mūsu uzmanības lokā, taču tagad jau laulību var reģistrēt jebkur, ne tikai pēc pieraksta vietas, un pie mums jāvārdu devuši arī pāri no Madonas un Cēsu rajona. Ar noslēgtajām laulībām, jaunajām ģimenēm saistās arī prieks un cerība, ka nākamgad, iespējams, dzims vairāk bērniņu, jo iepriekšējie gadi šajā ziņā bijuši samērā "sausi", – kopējo viedokli izsaka Lilita Knēziņa.
Autore: ASTRA ZAGORSKA