„Ļaujiet man uzvarēt, bet, ja es nevaru uzvarēt, ļaujiet man būt drosmīgam mēģināt…" – ar šādu devīzi 20. septembrī Sporta centra stadionā Rīgā tika aizdegta Latvijas Speciālās olimpiādes (SO) futbola fināla spēļu uguns.
Atklāšanas ceremonijā desmit Latvijas speciālo skolu sportistu komandas, viņu skolotājus un trenerus uzrunāja SO Latvijas nacionālais direktors A. Lasis, goda viesi – D. Turlais un J. Geduševs.
Dienas gaitā risinājās spraigas sacensības divos laukumos, divās apakšgrupās. Spēļu starplaikos jaunieši varēja apskatīt Rīgas Pašvaldības policijas specializētās automašīnas, iepazīties ar ekipāžu ikdienas darbu un rīcību ārkārtas situācijās.
Dzelzavas speciālās internātpamatskolas futbola komandas jauniešiem šī diena pārvērtās īpašos svētkos. Sīvā spēlē pusfinālā ar Pelču speciālās skolas komandu ieguvām tiesības uz finālspēli, kurā tikāmies ar Lielplatones sportistiem.
Uzvara, zelta medaļas un prieks par laureāta goda noturēšanu otro gadu pēc kārtas. Skaists sākums jaunajam mācību gadam, lai kopīgi izdodas – ātrāk, augstāk, tālāk un vienmēr labāk!
Autore: LĪGA KLUSA
Foto: Skolotāja Līga Klusa (pirmajā rindā no kreisās), Guntars Kļaviņš, Elgars Kohs, Jurģis Szulga, Matīss Bogdans, Dmitrijs Kuzins, Rihards Silabriedis, Sandis Kļaviņš, Latvijas Futbola federācijas pārstāvis Aivars Vaivods, SO Latvijas nacionālais direktors Aigars Lasis.
Foto no pasākuma