Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītā 3. tūristu pārgājiena sacensību dalībniekiem no visas Latvijas bija jāveic interesants maršruts, kas tika atklāts Meirānu O. Kalpaka pamatskolā, bet noslēdzās O. Kalpaka dzimtas mājās "Liepsalās".
Meirānu pamatskolas grupiņa – 9 skolēni – pārgājienā piedalījās kopā ar sporta skolotāju Lindu Poikāni līdz pat Degumniekiem: – Gājām šādā pārgājienā pirmo gadu, un audzēkņiem ļoti patika. Bija interesanti, aizraujoši, ekstrēmi un neparasti.
Kā pastāstīja Meirānu O. Kalpaka pamatskolas sporta skolotāja Linda Poikāne, pārgājienā pa maršrutu Ezernieki-Meirāni-Jaunlubāna-Degumnieki-Liepsalas A grupā piedalījās 19 komandu, bet B grupā – 9 komandas, pārsvarā jaunsargi.
Divu dienu pārgājiena laikā bija dažādi etapi, kas ietvēra orientēšanos, fiziskos pārbaudījumus, šķēršļu pārvarēšanu, peintbolu, ievainotā pārnešanu, granātas mešanu, pārcelšanos ar laivu pāri upei, kas bija pie Jaunlubānas. Daļa sacensību notika tumsā, kad dalībnieki gāja ar lukturīšiem.
Tūristu pārgājienu – sacensības – organizēja sadarbībā arLatvijas jaunatnes sporta tūrisma federāciju, priekšsēdētāju Jāni Āboliņu.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AIVAS CAUNĪTES foto