Gatavojoties jaunajai apkures sezonai, situācija daudzviet Latvijā, kā svētdienas vakarā izskanēja LNT raidījumā „TOP 10", ir satraucoša. Kopējie iedzīvotāju parādi par saņemto siltumu un karsto ūdeni valstī ir jau sasnieguši teju 24 miljonus latu.
Lielo parādu dēļ var kavēties siltuma pieslēgšana daudzdzīvokļu mājām, līdzīgi, kā tas bija pērn, kad apkures sezona dažviet sākās tikai dienu pirms valsts svētkiem – 17. novembrī. Tepat kaimiņos – Jēkabpilī – iedzīvotāju parāds ir jau pārsniedzis miljonu latu.
Kā ir Madonas pilsētā – cik liels ir iedzīvotāju parāds, vai kurināmais ir iepirkts pietiekamā daudzumā? Situāciju, kad apkures sezona jau klauvē pie durvīm, lūdzu raksturot SIA „Madonas siltums" valdes locekli Uldi Lielvalodi.
– Apkures sezonai esam sagatavojušies. Veiksmīgi iepirkts kurināmais: nedaudz pat vairāk, nekā gatavojoties iepriekšējai sezonai. Par to liecina šķeldas kalni ne tikai pie uzņēmuma katlumājas Cesvaines ielā. Iepirktais kurināmais mums atrodas trijās vietās. Katrā ziņā kurināt varam sākt jebkurā brīdī – ar ko kurināt mums ir. Pērn šajā laikā bijām iepirkuši 48 569, bet tagad esam iegādājušies 49 350 berkubikmetru šķeldas jeb vairāk nekā pusi no apkures sezonā nepieciešamā daudzuma. Varētu iepirkt vēl, bet pagaidām to nedarīsim, jo nav zināms, kāda būs ziema – cik īsti kurināmā vajadzēs. Vidēji apkures sezonā mums nepieciešams ap 70 000 berkubikmetru šķeldas, bet šo starpību atkarībā no gaisa temperatūras nepieciešamības gadījumā iegādāsimies sezonas laikā, – informē Uldis Lielvalodis.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.09.2012.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto