Turpinot īstenot projektu „Ūdenssaimniecības attīstība Madonas novada Mārcienas pagasta ciemā Mārciena", bez lieka skaļuma un sprāgstvielu izmantošanas tika nojaukts vecais ūdenstornis.
To, ka torņa nojaukšana notikusi augstā profesionālā līmenī, apstiprina Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Mālniece: – Projekta otrās kārtas sakarā tika pieņemts lēmums nojaukt veco ūdenstorni. Nojaukšana notika, kā paredzēts, septembrī. Sākumā tika apspriesta iespēja torni uzspridzināt, taču, kopīgi ar zemessargiem izvērtējot situāciju, tika atzīts, ka spridzināšana ir apkārtnei bīstama. Veco ūdenstorni nojauca ar vienkāršu torņa novilkšanas metodi, izmantojot smago tehniku. Ar darbiem veiksmīgi tika galā SIA „MDM-85". Pārvaldes vārdā kopā ar komunālā uzņēmuma vadītāju Mareku Plataču pateicamies šim uzņēmumam, tā vadītājam Mārim Dzenovskim par profesionālo darbību, jo tornis ātri, akurāti un precīzi tika nosēdināts. Arī torņa atliekas jau ir novāktas un aizvestas prom. Vieta ir nokopta un gatava turpmākajai izmantošanai. Ūdensprojekta ietveros torņa vietā atradīsies neliela būve. Darbus otrajā kārtā turpina konkursa kārtībā izvēlētā SIA „Jaunmāja" speciālisti un strādnieki.
Projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu, tā mērķis ir ūdensapgādes kvalitātes uzlabošana, notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas kvalitātes uzlabošana, ūdensapgādes pakalpojumu pieejamības paplašināšana. Pirmajā kārtā īsteno ūdensieguves vietas rekonstrukciju, maģistrālo vadu nomaiņu ūdens un kanalizācijas trasēs. Tehnisko projektu izstrādāja SIA „Belss", un projekta kopējās izmaksas ir Ls 399 734,22.
Autore: IVETA ŠMUGĀ