Kā laikrakstu „Stars" informēja kāds Praulienas pagasta iedzīvotājs, 15. septembrī Praulienā, Alejas ielā, pie daudzdzīvokļu mājām izdarīts sadistisks noziegums –
iespējams, bērnu acu priekšā sašauts neliela auguma suns, kas, vēl dzīvs būdams, vēlāk iemests purvainā vietā.
Vēstulē Praulienas iedzīvotājs raksta: „Suns šeit bija dzīvojis daudzus gadus un jau iepriekš bija pieredzējis cilvēku cietsirdību – viņš bija sists. Iespējams, tādēļ suns mēdza riet uz tiem, kurus atcerējās kā savus pāridarītājus, bet nekad cilvēkiem neuzbruka, nekoda. Suns tika sašauts un aizvests, iemests purvainā vietā. Pēc vairāk nekā četru stundu ilgas runāšanas ar policiju un vainīgā cilvēka izjautāšanas noskaidrojās, ka suns tajā brīdī vēl bija dzīvs. Mājdzīvnieks tika atrasts, bet pēc dienas tomēr nomira, jo šāviena izraisītā trauma bija pārāk smaga. Tagad šis cilvēks, kas pastrādājis asiņaino noziegumu, turklāt bērnu acu priekšā, steigā vāc parakstus, ka suns it kā bijis agresīvs. Jājautā, kā tad dzīvniekam varēja pieiet klāt un iešaut galvā, ja reiz tas bija tik nekontrolējams un visiem koda? Manuprāt, tā ir ņirgāšanās par mirušo dzīvnieku un viņa saimniekiem, kā arī tiem mājas iedzīvotājiem, kam sunītis bija mīļš, ka tiek vākti paraksti slepkavības attaisnošanai. Ja cilvēki brīvi sāks šaut nost visus, kas viņiem nepatīk, sāksies karš."
Vēstules autors gan atzina, ka saimnieks dzīvniekam ļāvis pa dienu dzīvoties pie daudzdzīvokļu mājas bez pieskatīšanas, jo augumā mazais plušķītis nevienam pāri nedarījis. Liktenīgajā sestdienā trauksmi sacēla bērni, kas tobrīd atradās ārā un, iespējams, pat redzēja notikušo, rādīdami uz asins peļķi pie pašas mājas, vietā, kur sunītis mēdza gulēt. Suns vairs nebija nekur atrodams, un tika izsaukta policija.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.09.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA