Vēlme apmeklēt augstāko Igaunijas virsotni – Munameģi, nevis doties uz savas valsts augstāko punktu – Gaiziņu – ilgus gadus ir bijusi saistīta ne tikai ar Jāņa Streiča filmā „Limuzīns Jāņu nakts krāsā" izskanējušo visiem labi zināmo aicinājumu.
Atšķirībā no Gaiziņkalna, kura virsotnē apmeklētāju nekas cits kā nedaudz iešķībs un drošību apdraudošs tornis nesagaidīs, Munameģa skatu tornī var gan uzkāpt, gan iegādāties suvenīrus. Tiesa, nu pagājušā gadsimta 80. gados tā arī līdz galam nepabeigtā Gaiziņkalna skatu torņa dienas ir skaitītas, jo to līdz nākamā gada martam ir paredzēts demontēt.
Lielākā problēma – gružu novākšana
„Starā" jau informējām, ka vasaras sākumā pēc ilgām un sarežģītām pārrunām pašvaldībai beidzot ir izdevies vienoties ar Gaiziņkalna virsotnē esošās zemes īpašnieku par zemes nomu. Madonas novada pašvaldība ar īpašnieku ir noslēgusi zemes nomas līgumu uz 13 gadiem par simbolisku samaksu. Iznomāti ir 2,5 ha no zemes, taču, kā „Staram" atzina pašvaldības tūrisma informācijas centra vadītāja Sanita Soma, zemes platība ir pietiekama, lai pašvaldība varētu īpašumu sakārtot, un pašlaik svarīgākais esot tieši torņa nojaukšana.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.09.2012.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto