Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Helikopters Madonas debesīs

Redakcija

Autors • 21.09.2012.

Burtu lielums

Otrdien vairāki madonieši, ap pusdienlaiku pamanot Madonas debesīs helikopteru, nedaudz satraucās, zvanīja un jautāja arī redakcijai – kas noticis, vai tiešām kādam ir nepieciešama medicīniskā palīdzība kādā no specializētajiem centriem Rīgā?

Šoreiz šādām bažām nebija pamata. Kā vēlāk kļuva zināms, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi kopā ar NBS Aviācijas eskadriļas speciālistiem, izmantojot NBS helikopteru, kopīgi izvērtēja tā nosēšanās vietas pie Vidzemes slimnīcām, tai skaitā arī pie Madonas slimnīcas, pārliecinājās, ka vajadzības gadījumā ar helikopteru uz Rīgu vai citām reģiona slimnīcām būs iespējams pārvest cietušos vai slimniekus smagā stāvoklī.
Viss izrādījās kārtībā, bet, protams, pārliecināties par to bija vērts, jo kritiskās situācijās tam var būt arī dzīvības cena.
Šādas pārbaudes iepriekš ir jau notikušas Kurzemē, šonedēļ tās tika veiktas Vidzemē, bet Zemgalē un Latgalē vēl tiek plānotas.
Pārbaužu mērķis, kā atzīst Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša, ir papildināt helikopteru nosēšanās laukumu katalogu ar jaunāko informāciju, iekļaujot tajā laukumu raksturojumu, informāciju par drošām pieejām un šķēršļiem, kuri varētu apdraudēt gaisa kuģi nosēšanās laikā, kā arī to, vai ir iespējama operatīva un saudzīga pacienta nogādāšana, tāpat tika izvērtēti citi svarīgi aspekti.
Helikopteru nosēšanās laukumi ir domāti dažādām ārkārtas situācijām, kas, paldies Dievam, nenotiek tik bieži. Toties mūsu politiķi un valstsvīri tādas piespēlē ne reizi vien. Vēl nebija aizmirsies bēdīgi slavenais Valsts prezidenta A. Bērziņa uzklupiens žurnālistiem 1. septembrī, kad sekoja jauns publiskās runas katastrofas tradīcijas turpinājums – oficiālās vizītes laikā mūsu prezidents Turkmenistānu divreiz nodevēja par Turciju. To klausoties, jāsarkst bija ne tikai ministriem, diplomātiskajai elitei, bet arī „parastajiem mirstīgajiem".
Šonedēļ kļuvām par vēl vienu atziņu bagātāki. Izrādās, ka savus „iekrājumus" visdrošāk ir glabāt nevis bankās, nevis mājās, bet gan – darbavietās. Tā vismaz pēc KNAB veiktās kratīšanas Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes vadītājas Ārijas Stabiņas kabinetā atrastos 1100 latu centās izskaidrot Mājokļu departamenta šefs – Anatolijs Aļeksejenko.
Jācer, ka KNAB tomēr izdosies šo lietu novest līdz galam un lietas tiks nosauktas īstajos vārdos.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px