Lai arī šis nav ķirbju ražas gads, tomēr atkal tiek rīkots ķirbju čempionāts.
Lielveikalu tīkls "Maxima" jau septīto gadu aicina ikvienu, kas savā saimniecībā vai piemājas dobē ir izaudzējis ievērojama izmēra ķirbi, līdz 19. oktobrim to pieteikt Latvijas ķirbju čempionātam. "Maxima Latvija" preses sekretārs Ivars Andiņš potenciālajiem konkursa dalībniekiem arī no Madonas un apkārtējiem novadiem iesaka nomērīt sava lielākā ķirbja apkārtmēru gan horizontāli, gan vertikāli, šos datus kopā ar ķirbja atrašanās vietu un tālruņa numuru, kā arī e-pasta adresi paziņot, zvanot pa bezmaksas tālruni 80002020 vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected] ar norādi „Pieteikums konkursam „Latvijas lielākais ķirbis"".
– Konkurss noslēgsies 25. oktobrī, kad Rīgas Zooloģiskajā dārzā tiks pulcēti konkursa finālisti no visas Latvijas, lai noskaidrotu šā gada raženākā dārza karaļa titula ieguvēju, – informē Ivars Andiņš.
Pērn „Latvijas lielākā ķirbja" titulu ieguva 155 kilogramus smagais milzis no Skrundas, kuru izaudzēja Daina Badovska. Otro vietu, atpaliekot no čempiona, bet izceļoties ar saviem iespaidīgajiem izmēriem un svaru, saņēma 142 kilogramus smagais Innas Kozlovskas Dagdā audzētais ķirbis.
Autore: IVETA ŠMUGĀ