Rit novembris – gaismas skopākais mēnesis. Pirms desmit gadiem Madonā enerģiskās un iejūtīgās Beātes Ozoliņas vadībā darbu uzsāka Madonas rajona Grāmatu draugu biedrība (GDB). Noiets neliels gaismas ceļa gabaliņš, tomēr – labi saredzams un pamanāms. Gribas sveicināt un vēlēt no sirds: „Daudz baltu dieniņu, Laimiņa, dodi, diženi, raženi dzīvojot, strādājot, mīlējot…"
Sīkākas ziņas par jubilāri un viņas vadīto biedrību var iegūt viņas mazajā darba istabiņā Poruka ielā 2. Tur var pašķirstīt Beātes dzīvesbiedra Harija skaisti iesieto grāmatu, kur rūpīgi noformēti biedrības plāni, pasākumi un dažādi materiāli. Istaba ir maza, mazītiņa, kā cīruļa perēklītis.
Rakstniece novadniece Ilze Indrāne 10. V 2000. atstājusi interesantu ierakstu: „Beātes Mūris. Beātes Mūrim lai izgāžas vismaz trīs sienas un ļauj tam paplašināties gaismas virzienā. Beātes mūris ir visdrošākā vieta Madonā, kur paglābties latviešu literatūrai, no kurienes tai izlidot uz tālām, nomaļām skolām un bibliotēkām, uz lasīt kārām dvēselēm."
Nāk prātā sendienu Draudzīgais aicinājums un Kārļa Ulmaņa vārdi: „Lai pieaug katrā nākošajā paaudzē izsalkums un slāpes pēc grāmatām, gudrības, cildenuma un daiļuma."
GDB darba plānā paredzēti vairāki mērķi, uzdevumi un pasākumi.
Kaut tie, kam pieder nauda un teikšana, būtu palīdzīgi labo mērķu realizēšanā, popularizējot grāmatu latviešu tautā kā kultūrvēsturisku vērtību.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 27.11.2007.
Autore: ADĪNA ĶIRŠKALNE
skolotāja, GDB valdes locekle