– Jau gadiem ilgi daudziem iedzīvotājiem Barkavas pagastā sasāpējis jautājums par ielu apgaismojumu ciemā. Vai tas ir normāli, ka Barkavā (kur cauri iet lielā šoseja) ielu apgaismojumu mums pienākas izbaudīt tikai no pulksten 21 līdz 23.30?
Tad jau nav jābrīnās, ka apzog mašīnas, pagrabus – zagļiem tā ir tīrākā medusmaize, uzdarboties tumsas aizsegā, neviena nemanītiem. Vai tiešām Barkava ir pats nabadzīgākais miests visā Madonas novadā, kurš nevar atļauties apgaismot ielas visas nakts garumā? Ne velti kaimiņi no Ošupes pagasta mūs apsmej – viņiem, kā jau civilizētiem ļaudīm, ir ļauts gaismu redzēt visu diennakti. Tāpat Varakļānu novada Murmastienē – prieks naktīs cauri braukt vai iet.
Vienīgais arguments, ko esam saņēmuši no Barkavas pagasta pārvaldes šajā jautājumā, – nav naudas, un situācija tā arī nav risināta. Tad kā tiek dalīts Madonas novada budžets, ja vienam pagastam pietiek naudas ielu apgaismojumam, bet citam ne? Kur tad paliek Barkavas nodokļu maksātāju nauda? – tā savā vēstulē laikrakstam „Stars" jautā Barkavas iedzīvotāji.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.09.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA