(Nobeigums. Sākums 10., 17. februāra, 2., 23. marta, 20. aprīļa, 11. maija, 15. jūnija, 6. jūlija un 17. augusta numurā)
Daudz esmu rakstījusi par Nikaragvu un nikaragviešiem. Septembra beigās būs pagājis gads, kopš dzīvoju Granadā. Taču ko es te īsti daru, kādas ir manas ikdienas aktivitātes? Strādāju organizācijā, kas saucas „Soluciones Comunitarias" (no spāņu val. – „Kopienu risinājumi"), kas ir Gvatemalā dibināta organizācija, bet savu darbību veic ar „Community Enterprise Solutions" (no angļu val. – „Kopienu biznesa risinājumi") organizācijas Ņujorkā (ASV) atbalstu. Organizācijas dibinātāji ir bijušie Amerikas Miera korpusa dalībnieki Gvatemalā, kas 2001. gadā vēlējās turpināt atbalstīt lauku kopienas Centrālamerikā, lai cilvēkiem ciematos būtu pieeja primāriem produktiem, kas var uzlabot viņu dzīvi.
Organizācija šobrīd tiek pārstāvēta Gvatemalā, Ekvadorā, Dominikānas Republikā, Dienvidāfrikas Republikā un Nikaragvā. Galvenais uzdevums, ko organizācija veic, ir redzes kampaņas. Taču mēs, ārzemnieki, organizācijā esam vairāk kā koordinatori. Nikaragvā tādi esam divi. Mēs strādājam kopā ar nikaragviešiem, kuriem pirms tam nodrošinām apmācību.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.09.2012.
Autore: Santa Grinberga
AUTORES foto