Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Kā es kļuvu par nodokļu nemaksātāju

Redakcija

Autors • 11.09.2012.

Burtu lielums

Šā gada jūlija beigās saņēmu no VID Madonas klientu apkalpošanas centra vēstuli ar treknu uzrakstu "Brīdinājums". Tajā bija rakstīts, ka es līdz 2012. gada 1. jūnijam neesmu iesniedzis gada ienākumu deklarāciju par 2011. gadā gūtajiem ienākumiem no saimnieciskās darbības.

Man lika priekšā līdz 27. augustam iesniegt "Iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarāciju" elektroniskā veidā vai pašam ierasties VID NP Madonas klientu apkalpošanas centrā. Brīdināja, ka neierašanās gadījumā var iestāties atbildība pēc vairāku kodeksu pantu vairākiem punktiem. Bez tam vēl piedraudēja apturēt manu norēķinu kontu operācijas kredītiestādēs. Sekoja vēl daži brīdinājumi. Nobijos ne pa jokam, jo nekad agrāk neko tamlīdzīgu nebiju piedzīvojis. Jau kopš 1980. gada saņemu invaliditātes pensiju, dzīvoju viens, ar saimniecisko darbību nenodarbojos.
Tā nobaidīts, devos uz VID NP Madonas klientu apkalpošanas centru. Teicu, ka esmu saņēmis brīdinājumu, un lūdzu paskaidrot, par ko man tas. Izrādījās, ka es 2011. gadā laikraksta "Stars" redakcijā honorāros esmu saņēmis "lielu" naudas summu – ap Ls 20, bet par šo summu neesmu samaksājis ienākuma nodokli. Skaidroju, ka es laikrakstā "Stars" reizēm ievietoju savas sastādītās krustvārdu mīklas. Parasti par vienu mīklu saņemu honorārā Ls 3, un no šādas summas ienākuma nodoklis man nav jāmaksā. Ja kādu mēnesi gadās ievietot vairākas mīklas, tad gan ienākuma nodokli ietur. Pēc šiem maniem skaidrojumiem apkalpojošā darbiniece sāka kaut ko nopietni meklēt savā datorā un beidzot pasludināja savu spriedumu. Viņa teica, ka es kā I grupas invalīds esot nodokļos par 2011. gadu pārmaksājis ap Ls 2, kurus apsolījās pārskaitīt uz manu kontu bankā. Ja tā, tad es teicu, ka mīklas laikrakstā "Stars" ievietoju jau vairāk nekā desmit gadu, un lūdzu aprēķināt man kopējo pārmaksas summu. Viņa atbildēja, ka to varot darīt tikai par pēdējiem 3 gadiem. Sarēķināja, un sanāca, ka VID ir man parādā vairāk kā Ls 10. Tā es no "liela" nodokļu nemaksātāja kļuvu par nodokļu pārmaksātāju, bet VID tagad ir mans parādnieks.
Vai tiešām VID darbiniekiem vajadzēja sūtīt man brīdinājumu? Varbūt vajag nodokļu nemaksātājus pameklēt "dziļākos ūdeņos", kur nodokļus nemaksā nevis par Ls 20, bet par tūkstošiem un vairāk latu?!
Dzirdēju, ka valsts ieņēmumu plāns šogad pildās ar uzviju un šajā apstāklī valdība saskata labu VID darbinieku ieguldījumu. VID darbiniekiem paredzēts izmaksāt prēmijas. Lūgums valdībai neaizmirst VID NP Madonas klientu apkalpošanas centra darbiniekus, jo viņi spēj atrast "pašus lielākos" nodokļu nemaksātājus!

Autors: ROBERTS VEIPS,
I grupas invalīds

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px