– Manai mammai jaunības dienās bijusi ļoti laba draudzene, vārdā Ilga, un, kad es piedzimusi, pēc vārda tālu nebijis jāmeklē, – sava vārda izcelsmi atklāj ILGA RUMPE. – Savukārt jaunākajai māsai Anitai vārdu izvēlējos es.
Esmu meitene no Latgales. Pēc vidusskolas devos uz Rīgas 4. medicīnas skolu un izmācījos par medmāsu. Pēc skolas beigšanas savā dzimtajā pusē atgriezties negribējās, un es izvēlējos Madonas rajonu. Saņēmu norīkojumu darbā uz Sauleskalna bērnudārzu, jo tolaik bija nostādne, ka mazajās grupās vajadzīgas audzinātājas ar medicīnisko izglītību. Vienu gadu tur nostrādāju, tomēr gribējās pastrādāt savā profesijā, un tā es nokļuvu acu ārsta kabinetā pie dakteres Dubultes. Apmeklēju kursus un nedaudz piestrādāju arī kā optometriste – pārbaudīju redzi un izrakstīju brilles. Taču tad sastapu savu mūža mīlestību un nokļuvu Cesvainē, dzima bērni. Kad vecākajai meitiņai vajadzēja sākt iet bērnudārzā, tieši sagadījās, ka dārziņā vajadzēja audzinātāju, un mani pierunāja nākt strādāt. Tā nu jau 27 gadus strādāju Cesvaines pirmsskolas izglītības iestādē par audzinātāju. Pa šo laiku esmu beigusi arī Daugavpils Pedagoģisko institūtu. Darbs dārziņā, lai arī grūts, man patīk. Sāku ar triju un četru gadu vecuma grupu, kopā esam trīs gadus – līdz pat skolai. Tieši šogad man ir nākamie skolēni. Aktīvi, kustīgi, atvērti, daudz zinošāki, gadās, ka arī man jāizglītojas kopā ar viņiem.
Pašas trīs bērni jau izauguši. Vecākā meita Vineta ir gājusi manās pēdās un strādā bērnudārzā Rīgā, dēls Lauris – „Santexo" Madonā, jaunākā meita Dita šogad beidza frizieru skolu. Vīrs Guntis ir tālbraucējs, visu mūžu par šoferīti nostrādājis. Es reizēm smejos, ka viņš mums ir kā ciemiņš un kontrole reizē, bet galvenais jau finansiālais atbalsts.
Brīvajā laikā spēlēju Cesvaines Tautas teātrī, jau divus gadus kopā ar draudzenēm nūjojam, vēl viena sirdij tuva aizraušanās – gatavoju saldos konfekšu pušķus – gan kuģu veidā, gan kā somiņas, vēdeklīšus – un arī pudeles „apģērbju". Patīk dažādi papīra darbi, arī ikdienā dārziņā ar bērniem daudz ar papīru strādājam – lokām puķes, vēl šo to. Pa mazdārziņu rušinos. Cesvainē esmu iedzīvojusies. Šejienieši gan ir vairāk tādi atturīgāki salīdzinoši ar manu dzimto pusi, bet te ir ļoti jauki. Kopā ar bērniem piedalāmies visvisādās aktivitātēs – vācam makulatūru, ozolzīles zooloģiskajam dārzam, tetrapakas – starp vairāk nekā 200 dalībniekiem ieguvām 4. vietu un cienājāmies ar „Limpo" suliņām, piedalāmies dažādos projektos. Tā ka dzīve mums ir ļoti rosīga un interesanta, – atzīst vārdadienas gaviļniece.
Autore: BAIBA MIGLONE
AGRA VECKALNIŅA foto