ĒRGĻU vidusskolā jaunais mācību gads iesākās vakar, 3. septembrī, ar svinīgu pasākumu pie skolas. Tās direktore Inese Šaudiņa pastāstīja, ka 12. klases skolēni ieradās ar izrotātu tukšu sapņu čemodānu un visu uzdevums bija to piepildīt ar saviem sapņiem. Savas labās apņemšanās čemodānā varēja ievietot visu klašu skolēni, audzinātāji, pašvaldības vadītājs Guntars Velcis, skolotāji.
Mācības 1. klasē (audzinātāja Sandra Stankeviča) uzsāka 24 skolēni, 10. klasē – 21 skolēns kopā ar audzinātāju Ilzi Eņģi un 12. klases 11 audzēkņu kopā ar Annu Ieleju. – Daudzviet skolēnu skaits samazinās, mūsu skolā iet gluži labi. Kaut arī 12. klasē nav tik daudz skolēnu, sākuma posmā un 10. klasē tomēr ir. Vidusskolā mācības notiek divās programmās, viena ir vispārizglītojošā, otra – ar profesionālu ievirzi datordizaina apmācībā. Iepriekšējā gadā 10. klases profesionālais virziens bija uzņēmējdarbība. Jau 9. klasē apzinām intereses, lai piedāvātu saistošu programmu. Mērķis ir palīdzēt apgūt to, ko bērni grib. Skolēni, kas pabeiguši Ērgļu mākslas skolu, izteica vēlmi darboties mākslas jomā. Datordizains būs labs papildinājums viņu izglītībā, – par to, kā uzsākts mācību gads, pastāstīja Inese Šaudiņa. Viņa dalījās arī priekā par jaunāko vēsti – Ērgļu vidusskola no 100 skolām un biedrībām, kas projektu konkursā "Digitalizētie mācību līdzekļi" pretendēja uz ES Sociālā fonda finansējumu, ir saņēmusi atbalstu projektam "Mācību līdzekļu digitalizēšana praktiskajai uzņēmējdarbībai". Mācību priekšmets "Uzņēmējdarbība" ekonomikas sadaļā skolēniem dos iespēju izmantot tehnoloģiju interaktīvos veidus.
Autore: IVETA ŠMUGĀ