Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Būs neierastāk – bez pirmklasniekiem

Redakcija

Autors • 31.08.2012.

Būs neierastāk – bez pirmklasniekiem
Burtu lielums

Skolēnu vasaras brīvdienas beigušās, kaut šogad tās ieilgst par divām dienām, jo skolas durvis vērs vaļā pirmdien, 3. septembrī. Lai uzzinātu, kā skola sagaida jauno mācību gadu, devos pie Kusas pamatskolas direktora Agra Sāra.

Šis mācību gads ir īpašs arī ar to, ka Kusas pamatskolai aprit 90 gadu. Šos svētkus plāno atzīmēt pavasarī, sarīkojot absolventu salidojumu. Šis mācību gads Kusas pamatskolā būs ļoti atšķirīgs no visiem iepriekšējiem. Pirmoreiz skolas vēsturē ir sanācis tā, ka nav nokomplektēta pirmā klase.
– Tas ir mazliet skumji, neierasti – it kā tāds mazs asinsvadiņš būtu pārtrūcis. Mazliet ir izjaukta pēctecība starp bērnu vecumiem. Taču katrai lietai ir divas puses. Lielāku vērību varēsim veltīt tiem, kas paliek. Pirmā klase ir viena, bet vēl ir arī citas klases. Vairāk pievērsīsimies viņiem. Šajā mācību gadā mūsu skolā mācīsies mazāk nekā 100 skolēnu (98). Tā ir noticis pirmo reizi skolas pastāvēšanas laikā, tas ir liels audzēkņu skaita kritums, ja rēķina, ka pirms dažiem gadiem te mācījās 200 un vairāk bērnu. Cerēsim, ka nākotnē skolēnu skaits atjaunosies. Jau zināms, ka nākamgad 1. klase būs samērā liela. Ir gaidāmi 15 jaunie pirmklasnieki. Gaidīsim, ka atgriezīsies tie, kas devušies prom. Ticēsim, ka laukos dzims vairāk bērnu, ka demogrāfiskā situācija valstī uzlabosies, – tā sarunu iesāka Agris Sārs.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.08.2012.

Autore: LAURA RUSKULE

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px