Esam jau rakstījuši, ka 20. jūlijā Aronas pagastā nodega māja, kur kopā ar ģimeni – sievu Gitu un divām audžumeitām – dzīvoja dziesminieks Haralds Sīmanis.
Aronas pagasta pārvalde cietušajiem piešķīra kopmītnes istabiņu, palīdzību Haraldam Sīmanim tika aicināta sniegt arī sabiedrība.
Tā kā ģimenes atvases ir skolnieces – Marta mācīsies Vestienas pamatskolas 6. klasē, bet Samanta – šīs skolas 3. klasē, „Stars" vēlējās uzzināt apstākļus, vai meitenes ir gatavas skolai.
Haralda Sīmaņa ģimeni sastapām ugunsnelaimes izpostītajos „Aivaros", kur pagaidu mitekli pēc nelaimes uzcēlis dziesminieka dēls.
– Kad māja dega, bijām Kuldī-gā – Haraldam bija koncerts, bet mēs ar meitenēm braucām lasīt avenes, – atcerējās Gita.
Pateicību ģimene velta Aronas pagasta pārvaldes vadītājam Andrejam Piekalnam, kas cilvēciski atsaucās un pēc ugunsnelaimes piešķīra viņiem kopmītni.
– Kopmītnē, kas atrodas Kusā, ir istaba, virtuve, tualete. Nedaudz paremontējām santehniku, apstākļi ir labi. Ir doma, ka kopmītnē paliksim pa ziemu, vajadzības gadījumā varēsim doties uz Vestienu, kur Kāla ezera krastā ir Arvīda Ulmes brāļa Jura māja. Tajā nav labierīcību, bet pārnakšņot ēkā var. Tā darījām arī iepriekš – svētdienu vakaros bijām Vestienā, pa vakaru palīdzējām meitenēm izmācīties, pirmdien meitenes devās uz skolu, bet es braucu atpakaļ uz „Aivariem". Tā kādu brīdi būs jādara arī turpmāk, jo Haralds dzīvokli pirkt un tajā dzīvot nevēlas, viņš pieradis pie brīvības un mājas, – laikrakstam sacīja dziesminieka sieva Gita, piebilstot, ka „Aivaros" ģimene palikt nevar, pakāpeniski jāmeklē cita vieta, jo te viņiem nekas nepieder, tikai upeņu krūmi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.08.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto