VINETAS LAMBERTES ģimenē suņu meitene Zurfa ienāca pagājušā gada 10. decembrī no Cēsu patversmes „Lācīši". Par rotveilera kuces iepriekšējo likteni bija zināms maz, vien tas, ka, nonākusi patversmē viņa ļoti ilgojās savu māju un būt atkal kādam vajadzīga.
Vineta Lamberte pastāstīja par pirmo tikšanos ar Zurfu: – Iepriekšējais suns, bokserīte Pepija, pagājušā gada maijā nomira. Pēc viņas nāves vairāk sāku skatīties patversmju virzienā, lai gan vīrs it kā citu suni negribēja un mums taču viens suns – Lords – jau esot. Tuvojoties Ziemassvētkiem, Cēsu patversmes lapā ieraudzīju foto ar šo sunīti. Aizsūtīju to dēlam, kas uzreiz zvanījis uz patversmi, ka brauksim apskatīties. Ar viņu un jaunāko meitu aizbraucām uz „Lācīšiem", un uzreiz sirds sažņaudzās, ka dzīvnieciņiem jādzīvo tādā šaurībā, aukstumā, bet sapratām, ka turienes darbiniece Marika pret patversmes iemītniekiem patiešām izturas ar lielu mīlestību. Mums izveda parādīt noskatīto Zurfu, kas bija diezgan uztraukusies, arī mēs vēl nezinājām, vai svešiniekus pieņems. Cik sapratu, iepriekšējais dzīvesstāsts Zurfai bijis tāds, ka saimnieki pirms aizbraukšanas uz ārzemēm viņu atdevuši cilvēkiem, kas īsti nav gribējuši vai varējuši suni paturēt, tāpēc atstājuši Zurfu patversmē. Līdz ar to nav zināms ne viņas precīzais vecums, ne vārds. Bet tas mums nemaz nebija svarīgi. Meita uzreiz ar Zurfu atrada kontaktu, man bija nedaudz grūtāk, jo suņu patversmē bija daudz un visi skatījās uz mums cerīgām acīm. Ja varētu, būtu paņēmusi visus. Bet Zurfu gan uzreiz vedām mājās. Jau mašīnā viņa visiem deva bučas un varonīgi pārcieta garo ceļu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.08.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto