Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Valsts svētkus svin draugu lokā

Redakcija

Autors • 22.11.2007.

Valsts svētkus svin draugu lokā
Burtu lielums

17. novembrī Sarkaņu pagasta „Kalnagravās" ar svētku koncertu tika atzīmēta Latvijas Republikas proklamēšanas 89. gadadiena. Pasākumā piedalījās arī Madonas rajona sadarbības partneri no Raplas apriņķa (Igaunija) un Anikšču rajona (Lietuva).

Sarkaņu pagasta padomes priekšsēdētājs Andris Simtnieks, atklājot svinīgo pasākumu, atzina, ka tuvāko pārrobežu kaimiņu klātbūtne svētkos tos dara priecīgākus.

– Kaut arī daudzas no tām cerībām, ko mēs, braucot uz barikādēm, bijām sapņojuši, nav piepildījušās, tas nenozīmē, ka mums ir jānolaiž rokas un jāpamet iesāktie darbi. Par neizpildīto lai atbildību uzņemas tie, kas savus pienākumus nav godam veikuši, savukārt mēs esam strādājuši un turpināsim to darīt, lai Sarkaņu pagastā dzīve ritētu normālās sliedēs. Es vēlos pateikties sava pagasta iedzīvotājiem par jau paveikto, taču darāmā vēl daudz. Mums ir lieli iesākti projekti, kas jāpabeidz, un bez jūsu palīdzības to nebūs iespējams izdarīt. Es vēlos, lai mēs uz visa rajona fona izskatītos patiešām labi un, ieejot jaunajā novadā, būtu nevis slogs, bet vērtīgs ieguvums, – svētku brīdī Sarkaņu pagasta nākotnes vīzijas ieskicēja Andris Simtnieks.

Madonas rajona padomes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters atzina, ka pēdējos gados ir izveidojusies ļoti vērtīga tradīcija – svinēt valsts proklamēšanas gadadienu kopā ar sadraudzības partneriem kādā no rajona pagastiem vai pilsētām. Pirms diviem gadiem tas notika Madonā, pagājušajā gadā – Ērgļos, bet šogad – Sarkaņos.

– Manuprāt, šī tradīcija ir ļoti laba un tā būtu noteikti jāturpina, jo pie mums ir lietas, gan ar ko lepoties, gan ko apskatīt. Ja runājam par nozīmīgo gadadienu – Latvijas dzimšanas dienu, es vēlos teikt, ka mēs nereti esam ļoti kritiski pret pašu paveikto un būtībā bieži vien pat neapstājamies, lai izbaudītu sava darba augļus. 17 atjaunotās Latvijas gados ir paveikts milzīgs darbs, taču latvietim ir raksturīgs skats uz priekšu, to, ko esam paveikuši, ātri aizmirstam un meklējam sev jaunu darba lauku. Ja mēs objektīvi un nedaudz attālināti palūkotos uz neatkarības gados paveikto, tad ieraudzītu, ka Latvija ir veikusi tādu lēcienu, kas pasaules vēsturē nemaz tik daudzām valstīm nav izdevies, – sacīja Andrejs Ceļapīters.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 22.11.2007.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AGRA VECKALNIŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px