Svētdien Dzelzavā noritēja jau septītais tradicionālais velopārgājiens, kas ierasti vasaras otrajā pusē pulcē vienkopus tuvākus un tālākus velobraucējus, kā arī aktīva dzīvesveida piekritējus.
Velopārgājiens kā noturīga un iedzīvotāju vidū iecienīta tradīcija turpinās gadu no gada, piesaistot aizvien jaunus dalībniekus — šoreiz tajā piedalījās vairāk nekā 50 dalībnieku, tostarp kuplā skaitā arī bērni.
— Šogad esam pat vairāk nekā pagājušajā gadā. Šajā gadā mūsu pulkā ir vairāk mazāku bērnu. Priecē, ka vērojams vecāku atbalsts — vairāki tēvi kāpuši uz velosipēdiem, lai pavadītu savus bērnus, — vērtēja Līga Klusa, viena no pasākuma organizatorēm, piebilstot, ka citus gadus pārgājienā piedalījušies arī madonieši, turpretim šogad vairāk esot bijis vietējo ļaužu.
Velopārgājiena starts tika dots Dzelzavas stadionā, kur dalībnieki tika nostādīti parādē, lai saņemtu instrukcijas braucienam, un veica goda apli, kā allaž katrā no Dzelzavas velopārgājieniem. Pirmo pārgājiena posmu visi dalībnieki veica kopā — no Dzelzavas cauri Aizpurvei, Aizkujai — lēnā un mierīgā tempā, jo rīta cēlienā diena bija netipiski silta un saulaina, salīdzinot ar citām šā gada augusta dienām. Tie, kas vēlējās pārbaudīt savu fizisko sagatavotību, noteiktu ceļa posmu līdz pat atpūtas vietai mēroja kā ātrumposmu, sacenšoties par ātrāko velobraucēju tituliem. Ātrumposmā nepārspēts palika arī pagājušā gada uzvarētājs Sandis Kalniņš, otrajā vietā ierindojās Kaspars Zukurs, savukārt, trešo vietu dalīja Ziedonis Zupāns un Andris Svārpstons. Kopvērtējumā 7. vietā, kā arī 1. starp meitenēm ierindojās Sabīne Andersone.
Mednieku atpūtas vietā, kas atrodas 35 km garā maršruta aptuveni pusceļā, velobraucēji iestiprinājās tālākajam ceļam. Tur tos pārsteidza negaidīta lietus šalts, taču izmirkšana netraucēja vairumam dalībnieku izlemt par pārgājiena turpināšanu, atgriežoties Dzelzavā, mērojot garāko ceļu. Lietus nebija šķērslis arī cita veida aktivitātēm atpūšoties — notika gan šautriņu mešana, gan baļķa celšana, gan arī stafete ar skriešanu un piramīdas celšanu. Baļķa celšanā spēcīgākie bija Jānis Plotka, Rolands Špunders un Ādams Kluss. Trāpīgākie šautriņu metēji — Arvis Rubenis, Reinis Kļaviņš, Santa Sudraba un Egīls Agorelovs. Stafetē visātrākā izrādījās Līga Lazdiņa.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.08.2012.
Autore: RITA TURKINA
AUTORES foto