14. novembrī 55 Bērzaunes pamatskolas skolēni kopā ar skolotājām pulcējās Bērzaunes bibliotēkā, lai jautrā noskaņojumā nosvinētu bērnu literatūras karalienes Astridas Lindgrēnes simto dzimšanas dienu.
Ierosmi svētkiem deva Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra izsludinātais domrakstu un zīmējumu konkurss. Tajā 1.-4. klašu skolēni tika aicināti uzzīmēt zīmējumus "Kā turpinās Astridas Lindgrēnes varoņu gaitas mūsdienās?", bet vecāko klašu skolēni – uzrakstīt tāda paša nosaukuma domrakstu. Atsaucība bija necerēti liela – tika saņemts vairāk nekā 60 zīmējumu un 9 domraksti. Tie visi aizceļoja uz Rīgu.
Bet bibliotēkā bērnus sagaidīja Pepija. Viņa katram piedāvāja ieejas biļeti uz šo pasākumu. Tā bija ēdama, tikai ietinamo papīrīti nedrīkstēja pazaudēt. Pepija uzslavēja bērnus par labajiem darbiņiem, apjautājās, kā veicas ar "reizesviena" mācīšanos un "kukarambas" meklēšanu. Apvaicājās par to, vai skolotāji palīdz iztīt konfektes no papīriņiem. Ar interesi bērni sekoja līdzi 6. klases meiteņu Simonas un Martas sagatavotajam stāstījumam par jubilāres daiļradi un atbildēja uz viņu uzdotajiem jautājumiem par dzirdēto. Pepija bija varen pārsteigta par bērnu labajām zināšanām un sāka apdomāt iespēju arī pašai uzsākt mācības pirmajā klasē. Un tad… Pepija pieprasīja… dāvanas. Taču bērniem zīmējumu gatavošanas un domrakstu rakstīšanas steigā par tām bija pavisam piemirsies. Bet tā nebija liela bēda, jo dāvanas tika sagatavotas uz vietas. Liekot lietā kartonu, vecus žurnālus, līmi un bagāto fantāziju, Pepijai tika brīnumjauki ziedu pušķi. Tos katrs var apskatīt bibliotēkā. Gluži sajūsminātā Pepija arī pati sāka dalīt bērniem nelielas dāvaniņas – lai prieks zīmēt un rakstīt nepārietu. Katrs, kas vēlējās, saņēma arī Pepijas "autorgrāpi", stipru rokasspiedienu un varēja nofotografēties kopā ar viņu. Īpašu paldies Pepija teica skolotājai Dainai Briedei, kas bija galvenā bērnu rosinātāja rakstīt un zīmēt. Nobeigumā – svētku kliņģeris un cerība, ka šī nav pēdējā dzimšanas dienas ballīte. Astridas Lindgrēnes dzimšanas dienas pasākums notika kultūras projekta "Sanākam kopā" ietvaros, ko atbalstīja Madonas rajona padome.
Autore: INETA ZVIRGZDIŅA
Bērzaunes bibliotēkas vadītāja