Kad pavasarī Rēzeknē tika atklāta glābējsilīte, plašsaziņas līdzekļus pāršalca vēsts, ka šāds notikums šogad gaidāms arī Madonā.
Kā „Staram” pastāstīja projekta „Baby Box — vieta bērna dzīvībai” vadītāja Latvijā Laura Zvirbule, pie tā tiek strādāts. Viņa informēja, ka glābējsilītei Madonā ir izvēlēta vieta, to iecerēts ierīkot blakus Madonas slimnīcai, un tās vajadzībām tiks izmantota bijusī sūkņu māja.
— Patlaban tiek veikti aprēķini, cik varētu izmaksāt šīs ēkas renovācija un pārveide glābējsilītes vajadzībām. Pētera Avena labdarības fonds „Paaudze” būtu gatavs segt glābējsilītes ieviešanas izdevumus Madonā. Glābējsilītes atvēršanas projekts ir jāīsteno šā gada laikā — tur nav cita varianta, jo to mēs esam apsolījuši visai Latvijai un arī paši vēlamies to izdarīt pēc iespējas ātrāk, lai runātu par problēmu, aktualizētu šo tēmu un rosinātu cilvēkus aizdomāties par to, ka bērna dzīvībai ir milzu vērtība, — akcentēja Laura Zvirbule.
Pirmā glābējsilīte Latvijā tika atvērta Rīgā, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, 2009. gada 8. septembrī, bet patlaban jau darbojas vairākas. Tā ir atvērta arī Liepājā, Daugavpilī, Ventspilī, Rēzeknē.
Savukārt SIA „Madonas slimnīca” valdes priekšsēdētājs Bruno Kokars „Staram” atzina, ka, kamēr nav saskaņota tāme, ir pāragri runāt par konkrētu glābējsilītes izveides termiņu Madonā. Viņš atzīst, ka mūsu pusē tā nav arī galvenā prioritāte. Laukos cits citu taču labi pazīst, un māte nepamanīta no bērna nemaz tā nevarot tikt vaļā. Katrā ziņā nevienai no jautājuma „Kur palika bērns?” neizdosies izvairīties.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.08.2012.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA