Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Valdība un tās lēmumi

Redakcija

Autors • 09.08.2012.

Burtu lielums

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Pēteris Krīgers trešdien intervijā Latvijas Radio pārmeta valdībai konsekvences trūkumu, jo tā pieņēmusi lēmumus, kas ir pretrunā ar iepriekš solīto, ka, gatavojot nākamā gada budžetu, tiks lemts gan par iedzīvotāju ienākuma nodokli, gan neapliekamā minimuma, gan atvieglojumiem par apgādībā esošām personām paaugstināšanu, un, tā kā valdība savu solījumu nav turējusi, LBAS plāno vērsties pie Saeimas. Ja arī tas neizdosies, LBAS sola vākt parakstus par 11. Saeimas atlaišanu. Kā vērtējat šo paziņojumu, jautāju Ļaudonas un Sarkaņu pagasta pārvalžu vadītājiem Ilzei Dreimanei un Andrim Simtniekam.

Savs viedoklis jāpauž skaļāk

— Tas ir ļoti atzīstami, ka ir kāds, kas iestājas par tiem cilvēkiem, kuriem ir zemi ienākumi, lai tās naudiņas, ko cilvēks reāli saņem uz rokas, tomēr būtu kaut nedaudz vairāk. Daudzi šo soli no valdības gaidīja, tagad sanāk tāda pavisam nesmuka mānīšanās, kas diemžēl skar ļoti daudzu cilvēku naudas maciņus, — uzskata Ilze Dreimane. — Bet draudēt ar Saeimas atlaišanu, manuprāt, ir ļoti pārsteidzīgi un nav konstruktīvi. Bez tam, es domāju, ka šāds variants neizdotos — cilvēki vairs nebūtu gatavi šādam solim. Ir jābūt citiem argumentiem, tajā skaitā aicinājumiem skaļāk paust savu viedokli, ne draudiem par Saeimas atlaišanu. Te laikam kārtējo reizi izpaužas latvieša daba; ja valdība kaut ko tādu atļautos Itālijā vai Grieķijā, būtu pilnas ielas ar demonstrantiem. 

Labi, ka ir, kas aizstāv

— Tas ir labi, ka arodbiedrības iestājas par strādājošo interesēm, kaut kam taču ir jāaizstāv mūsu intereses, jo ikdienā mēs jau lielākoties tikai katrs pats klusībā nosūkstāmies, un tas arī viss, — spriež Andris Simtnieks. — Vai nonāks līdz Saeimas atlaišanai, grūti spriest, bet tas, ka valdība īpaši nedomā par cilvēku sadzīves apstākļu uzlabošanu, gan ir taisnība. Tas solis ar PVN samazināšanu vispār ir galīgi garām — viens santīms no lata! Neapliekamā minimuma palielināšanu uzreiz izjustu visi, it īpaši tie cilvēki, kuriem ir zemi ienākumi. Pareizi jau Krīgers teica, kur miljoni grozās, tur neviens neliekas ne zinis, un visbēdīgāk ir tas, ka mūsu pašu bāleliņi visas tās lietas groza. Brīžiem liekas, ka mūsu valdība un deputāti tiešām dzīvo citā pasaulē, viņi nedomā par vienkāršo cilvēku un to, kā viņam izdzīvot. Tāpēc ir labi, ka ir organizācijas, kas uzņemas šīs lietas virzīt uz priekšu.

Autore: BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px