Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Autobraucēj, esi uzmanīgs!

Redakcija

Autors • 22.11.2007.

Autobraucēj, esi uzmanīgs!
Burtu lielums

Pirms kāda laika Madonā, Cesvaines ielā, ceļa posmā no Saules ielas līdz maizes ceptuvei, parādījās ceļa zīme, kas ierobežo braukšanas ātrumu – šajā posmā abos virzienos jābrauc ar 30 km lielu ātrumu.

Pēc zīmes parādīšanās šajā ceļa posmā savas domas un sašutumu izteica kāds madonietis ar 20 gadu lielu šofera stāžu: – Saprotu, ka ir dažādi ierobežojumi un neērtības, kustība ir apgrūtināta, kustības drošībai – traucējumi, tiek apdraudēti citi cilvēki. Bet kāpēc Cesvaines ielā, kur vienā pusē ir augsts žogs, bet otrā pusē – dzelzceļš, jābrauc ar 30 kmstundā? Tai pašā laikā – braucot no Rūpniecības ielas pa Cesvaines ielu, pie maizes ceptuves braucot pa labi, var braukt ar 50 kmstundā – tur ir nepārredzams, līkloči, skraida bērni.

– Situācija tiešām Cesvaines ielā ir sarežģīta, – atzīst Madonas rajona policijas pārvaldes kārtības policijas biroja 3. nodaļas priekšnieka vietnieks Dimitrijs Kohanovs. – Šajā ielā, kamēr Rūpniecības ielā notiek pārbūve, satiksme ir intensīva, un tā notiek abos virzienos, bet iepriekš Cesvaines iela bija vienvirziena iela. Pa to pārvietojas gājēji, šķērso to, ejot uz slimnīcu. Ceļa malā satiksmei traucē tur novietotā tehnika. Braucot no pilsētas puses – arī līkums, un autovadītāji cenšas to izbraukt vairāk pa kreiso pusi, tā radot avārijas situāciju, jo satiksme notiek abos virzienos. Tāpēc uzskatu, ka ātruma ierobežojums ir pamatots. Sākumā mēs kontrolējām autovadītājus, kā viņi ievēro noteikumus. Autobraucēju, kas šajā posmā brauca ātrāk, nekā atļauts, bija daudz. Vairumā gadījumu mēs izteicām brīdinājumu un izskaidrojām situāciju. Novēlu autovadītājiem būt iecietīgākiem, jo mums visiem ir jāpaciešas, līdz sakārtos Rūpniecības ielu, tāpat arī attiecībā uz pārējiem pilsētā notiekošajiem rakšanas darbiem. Pēc tam Madona būs sakārtota un viegli izbraucama, patīkami būs gan madoniešiem, gan pilsētas viesiem.

Savu komentāru izteica arī Madonas pilsētas domes īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājs Aldonis Rībenieks: – Tā kā Cesvaines iela kļuva par apbraucamo ceļu, kamēr tiek rekonstruēta Rūpniecības iela, pa kuru tiek pārvadāti pasažieri, kas iet uz autobusu, nāk no autobusu pieturas pa ielu, kur nav izbūvēta gājēju ietve, Ceļu satiksmes drošības direkcija kopā ar Smiltenes 8. ceļu būves uzņēmumu izstrādāja ceļa shēmu. Tajā tika noteikts, pa kuriem ceļiem un kādā veidā tiks apbraukta Rūpniecības iela, paredzētas visas ceļa zīmes, ieskaitot autobusu pieturas, un satiksmes ierobežojumi, kādi ir paredzēti šajā projektā. Līdz ar to autovadītājiem atliek tikai ievērot visas izliktās ceļa zīmes un ierobežojumus.

Autors: AGRIS VECKALNIŅŠ


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px