Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Feldšerpunkts un aptieka — jaunās telpās

Redakcija

Autors • 09.08.2012.

Feldšerpunkts un aptieka — jaunās telpās
Burtu lielums

Kopš 1. augusta ārsta palīgs Valentīna Veipa pacientus Murmastienes feldšerpunktā pieņem jaunās telpās. Pēc remonta Murmastienes pagasta pārvaldes ēkā gan feldšerpunkts, gan SIA „Viktorijas aptieka” Murmastienes filiāle ir pārcēlusies no otrā stāva uz pirmo.

— Feldšerpunkta telpas tagad ir nedaudz mazākas, toties tās ir ļoti jaukas un mājīgas, un kā medicīnas iestādei arī vairāk atbilstošas, — sarunas sākumā atzīst Valentīna Veipa. 

— Ir ierīkota arī uzbrauktuve cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tādu man ir divi, un tagad viņi, ja vēlēsies, feldšerpunktā varēs iebraukt arī ar ratiņiem.

Kā īpašu priekšrocību viņa min to, ka feldšerpunkts tagad atrodas 1. stāvā: — Daudziem pacientiem, īpaši sirds slimniekiem, tāpat arī ar lauztām kājām vai citām traumām uzkāpt 2. stāvā bija patiešām grūti vai pat neiespējami, tāpēc pie šādiem pacientiem reizēm vajadzēja doties pašai un uzklausīt viņus mašīnā. Ir bijuši gadījumi, kad kādu atveda ar stipri asiņojošām brūcēm un arī tad tās pārsēju mašīnā. Tagad pēc feldšerpunkta jurģiem uz 1. stāvu palīdzību varēšu sniegt daudz piemērotākos apstākļos. Ne velti viens no iedzīvotāju visbiežāk uzdotajiem jautājumiem bija — kad feldšerpunktam būs telpas 1. stāvā? Šis brīdis, kuru visvairāk gaidīja veci cilvēki, nu ir pienācis. Pirmos pacientus jaunajās telpās pieņēmu uzreiz pēc telpu svinīgā atklāšanas pasākuma.

Valentīna Veipa atklāj, ka ideja par feldšerpunkta pārcelšanu uz jaunajām telpām bijusi jau sen, bet pārliecība par tās īstenošanu radusies pēc Varakļānu novada izveides, kad, apvienojoties trijām pašvaldībām, varēja secīgi realizēt arī lielākus projektus. 

— Liels nopelns šīs ieceres īstenošanā ir Varakļānu novada domes priekšsēdētājai Modrai Vilkaušai, pašvaldības izpilddirektoram Mārim Justam, novada domes deputātiem, kas atbalstīja līdzekļu piešķiršanu telpu remontam, bet pēc finansējuma piešķiršanas lielākais ir Murmastienes pagasta pārvaldes vadītāja Jāņa Mozgas devums, kas, var teikt, katru dienu sekoja šī projekta realizācijai, uzraudzīja darbu izpildi, to, cik daudz paveikts un kādā kvalitātē. Feldšerpunkta iekārtošanai viņš ziedoja arī oša kokmateriālus. Tam kokmateriālus ziedoja arī Kārlis Caune, — akcentē Valentīna Veipa.

Siltus pateicības vārdus viņa velta arī čaklajiem palīgiem jeb, kā pati tos mīļi dēvē, — „darba rūķīšiem”: Sarmītei Zīrakai, Ivanam Popadjukam, Ivanam Budulam, Valērijai Pizičai, Ivetai Mednei, Jānim Grudulam (no „Aizpurves”), kuri strādājuši no sirds: — Tādu labestību, kādu izjutu feldšerpunkta pārcelšanas laikā, es novēlu katram. Čaklie „darba rūķīši” uzticētos pienākumus veica ļoti rūpīgi un palīdzēja arī ar padomu. Pārnesot mēbeles, raudzījās ne tikai, lai tās netiktu sabojātas, bet arī — tiktu noliktas vispiemērotākajā vietā.

Vaicāta par veselības aprūpes pieejamību Murmastienes pusē, Valentīna Veipa uzsver, ka to nodrošina ne tikai viņa. Reizi nedēļā ir pieejama arī ģimenes ārste: vienā nedēļā ierodas daktere Latkovska, bet nākamajā — daktere Gritāne. Reizi mēnesī pēc pieraksta pieņem arī ginekoloģe Olga Zepa.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.08.2012.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

RITAS IVENKOVAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px