Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Būvdarbi uzsākti arī Saules ielā

Redakcija

Autors • 07.08.2012.

Būvdarbi uzsākti arī Saules ielā
Burtu lielums

esam informējuši jau iepriekš, Madonas pilsētā tiek realizēts projekts „Siltumtrašu rekonstrukcija Madonā Saules, Raiņa, Blaumaņa, Tirgus, Orehovozujevas, Kalna ielā un Saieta laukumā”. To sadarbībā ar LIAA, ES un Kohēzijas fonda līdzfinansējumu veiksmīgi īsteno SIA „Madonas siltums”. Uzņēmumam ir veicies arī ar būvniekiem — SIA „Aiviekstes Energobūvnieks” strādā ļoti labi un, kā saka, „nestiepj gumiju”.

Pagājušajā nedēļā būvdarbi tika uzsākti arī Saules ielā 35, kur nelielā posmā bija palikusi nenomainīta siltumtrase. Katru pavasari, kopš mājas uzcelšanas 1975. gadā, tas, kūstot sniegam, bija labi redzams, kad baltā sniega skāvienos vairāku metru garumā zaļoja zāle…

Kā pastāstīja SIA „Madonas siltums” galvenais inženieris Ivars Grandāns, te būvdarbi tika uzsākti nedaudz ātrāk, nekā sākumā tika plānots, jo sakarā ar vērienīgajiem šīsvasaras kultūras pasākumiem Madonas pilsētā darbus nevarēja turpināt centrā, tāpēc tie tika uzsākti Saules ielā 35.

Kā paredzēts projektā, siltumtrase no Saules ielas 35 uz Miera ielu tiks nomainīta 72 m garumā. Tā uz Miera ielu, tāpat kā līdz šim, ies caur mājas pagrabu. Jaunās siltumtrases pēc iepriekšējo izņemšanas tiks novietotas tādā pašā dziļumā.
— Par seklu nebūs, jaunās izolētās caurules var pat likt tikai 50 cm dziļumā, un arī tad siltuma noplūdes nebūs. Darbi, īstenojot siltumtrašu rekonstrukcijas projektu, tiek veikti pakāpeniski, lai pēc iespējas īsāku laiku māju vajadzētu atslēgt no karstā ūdens padeves. No tā pilnībā, mainot siltumtrases, diemžēl nav iespējams izvairīties — nav jau elektrība, ko no rīta var atslēgt, bet vakarā pieslēgt. Arī mājā Saules ielā 35 būs karstā ūdens padeves pārtraukums no 6. līdz 10. augustam, bet iedzīvotāji ir laikus brīdināti par šādām neērtībām. Šonedēļ jau viss posms pilsētas centrā, kur šovasar tika atjaunotas siltumtrases, sākot no Saules ielas 13, būs slēgts, lai varētu veikt pārslēgšanas darbus un karstais ūdens (apkures sezonā — arī siltums) tiktu padots jau pa jaunajām trasēm, — informēja Ivars Grandāns.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.08.2012.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px