Valsts meža dienesta (VMD) Konsultāciju pakalpojumu centra Madonas nodaļas apmācību centrā „Pakalnieši" 9. novembrī notika Meža attīstības fonda atbalstītā projekta „Meža dzīvotspēja" noslēguma pasākums.
Tas bija pasākums ar dažāda vecuma apmeklētājiem un dažāda rakstura un žanra izmantojumu. Lai arī projekta pamatojums skan stingri akadēmiski, noslēguma pasākumā netrūka improvizācijas, joku un atraisīta spēles prieka.
– Projekta mērķis ir sekmēt meža īpašniekiem, ģimenēm un skolu jaunatnei pārliecību par starptautiski atzītu ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu aizsargājamās dabas teritorijās, radīt priekšnoteikumus skolu jaunatnes un ģimeņu izglītošanai par meža vidi kopumā, veicinot atbildīgas un pozitīvas attieksmes veidošanu pret mežu, -„Staram" uzsvēra projekta vadītāja Inese Mailīte. – Tā rezultātā ierīkota interaktīva taka „Dzīvnieku mājas" ar izgatavotiem un uzstādītiem sešiem vides objektiem.
Kopā ar kostīmos tērptiem jautriem palīgiem – Inesi Nagli un Bangu Vēzi – „Pakalniešu" saimniece klātesošos iepazīstināja ar „Informācijas māju", „Kukaiņu darbnīcu", „Alām", „Dobumu", Ligzdu koku" un „Pasaules koku māju". Izveidotā taka arī turpmāk visiem interesentiem piedāvās atraktīvu praktisko nodarbību vietu, kur iegūt daudzveidīgas zināšanas. Tā būs pārdzīvota pieredze meža īpašnieku ģimenēm, bērniem un jauniešiem – nākamajiem meža īpašniekiem un dabas draugiem.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 17.11.2007.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto