Tā kā J. Adamoviča „Staram" adresētajā vēstulē ir vērtējusi pašvaldības uzņēmuma un domes rīcību, ar tās saturu iepazīstinājām arī SIA „Madonas namsaimnieks" valdes locekli Osvaldu Lucānu un Madonas novada domes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru.
Izpratne par tarifu
– Latvijas sabiedrībai jākļūst saprotamākai un vienlaicīgi arī prasīgākai attiecībā pret vēlētajām struktūrām un to pārraudzībā esošajiem uzņēmumiem. SIA „ Madonas namsaimnieks" ir viens no pašvaldības pārraudzībā esošajiem uzņēmumiem. Mums, iedzīvotājiem, ir jābūt pateicīgiem, ka pašvaldība ir saglabājusi pārraudzībā stratēģiski svarīgu uzņēmumu. Ilgus gadus pašvaldība centās atkritumu apsaimniekošanas tarifu saglabāt nemainīgu, neraugoties uz to, ka cenas citās saistošajās sfērās nemitīgi kāpa. Latviešiem ir sakāmvārds, kad vadzis ir pilns, tas lūst, mūsu, „Madonas namsaimnieka", gadījumā tā varēja būt maksātnespēja.
Piedāvātā atkritumu apsaimniekošanas tarifa – 9,15 Ls/m3 sastāvdaļu (6,31+2,84) veidošana nav noslēpta no sabiedrības. Ir jāzina, ka tarifs lielā mērā ir atkarīgs no apkalpojamo klientu daudzuma un attāluma, kādā izvietoti šie klienti (savākšanas punktu blīvums). Lai savāktu vienu m3 atkritumu, transportam vidēji ir jānobrauc 1,3 km. Tas ir daudz, tāpēc mēs nevaram salīdzināt izmaksas, kādas ir, piemēram, Rīgā, kur iedzīvotāju blīvums uz km2 ir 105 cilvēki, un Vidzemes reģionā, kur uz km2 ir 16,2 cilvēki. Jo lielāks blīvums, jo zemākas pakalpojumu izmaksas, un otrādi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.07.2012.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto