Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Daba vai liktenis

Redakcija

Autors • 13.07.2012.

Burtu lielums

Šajā nedēļas nogalē piedzīvosim pašu vasaras pilnbriedu, par ko dabā viss jau liecina – uz beigām iet ilgi gaidītā zemeņu sezona, bet ir ienākušās mellenes, tūlīt būs nogatavojušies ķirši, sēņu lasītājus priecē gailenes. Arī karstuma vilnis pēc samērā vēsā un lietainā vasaras sākuma šonedēļ beidzot bija atradis ceļu pie mums – tveicīgo ikdienu pilsētas putekļos nomainīja atpūta pie ūdens, došanās dabā.

Klausoties par notikumiem pasaulē, kārtējo reizi ar atvieglojumu jāsecina – labi, ka pie mums klimata izmaiņas ir mērenas. Kamēr mūs (kaut arī nedaudz spēcīgāk) lutināja saulīte, citviet ārzemēs piedzīvoti plūdi, cilvēku evakuācija un pat dabas radīts apdraudējums iedzīvotāju dzīvībai. Šonedēļ dabas māte „plosījusies" vairākās valstīs: Indijā zibens saspēris 14 cilvēkus, plūdu draudu dēļ Japānā evakuēti vairāki desmiti tūkstoši iedzīvotāju, vairāk nekā 170 cilvēku dzīvība tika izdzēsta pagājušajā nedēļas nogalē Krievijā, Krasnodaras novadā. Secinot, ka vietējā vara novēloti un nepilnīgi brīdinājusi iedzīvotājus, Krimskas pilsētas un rajona vadība atlaista, taču vai tas vairs ko dod… Arī Latviju, kā sola sinoptiķi, šajā nedēļas nogalē sasniegs vēsāks, lietaināks laiks, dažviet ar stiprām lietavām, taču Madonas reģionu reljefs no plūdu draudiem vienmēr ir pasargājis.
„Sargāt pašam sevi" vienmēr ir bijis galvenais priekšnoteikums, tad arī augstākie spēki sargās. No muļķības, šo vēlējumu neievērojot, gan neviens vēl nav ticis pasargāts. Jau iepriekš minētie patīkamie laikapstākļi mūsu pusē pēc darba dienas atpūsties vilināja ne tikai pieaugušos – vasaras brīvlaikā mājās nesēž arī bērni. Par viņu drošību, pirmām kārtām, jau jāgādā vecākiem. Tad nu plašsaziņas līdzekļos vakar izskanējusī ziņa par diviem jauniešiem, kam, braucot ar velosipēdu, uzskrējusi automašīna, liek aizdomāties – cik pasargāti esam un cik daudz pasargājam savus tuvos? Viens no jauniešiem, kas vests uz divriteņa rāmja, ievietots slimnīcā. Tiesa, velosipēdisti ir mazāk aizsargātie ceļu satiksmes dalībnieki, bet pārvietošanās ar divriteni, kas, kā informējusi policija, nav aprīkots ar bremzēm, ir ne tikai pārkāpums, bet arī bezatbildība. Plašāka informācija par šo negadījumu un situāciju ar velosipēda braucējiem kopumā – kādā no nākamajiem laikraksta numuriem. Pagaidām jāvēl, lai jaunieši veseļojas un turpmāk neizaicina jau tā neparedzamo likteni.


Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px