Lai gan 2015. gads vēl liekas tālu, jau šobrīd ir uzsākta gatavošanās Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē 2015. gadā.
Tiekoties Ārlietu ministrijas organizētajā seminārā reģionālo plašsaziņas līdzekļu žurnālistiem, par to pastāstīja Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta vadītāja Inga Skujiņa.
– Ir mīts, ka prezidējošā valsts prezidentūras laikā dodas uz Briseli un iegūst visas kārotās rotaļlietas, – sarunu iesāka Inga Skujiņa. -Prezidējošā valsts domā nevis par savām nacionālajām prioritātēm, bet par visas ES attīstību un par sevi ES kontekstā. Ja vaicājam, ko Latvija iegūs prezidentūras laikā, gribu uzsvērt, ka būs tiešie ieguvumi: uz Latviju, kur notiks dažādi pasākumi, brauks ES valstu cilvēki, viņi šeit nakšņos, ēdīs, kaut ko nopirks, bet prezidentūra galvenokārt ir jautājums par ilgtermiņa ieguvumiem. Un ilgtermiņa ieguvums būs Latvijas radītais tēls un ieguvumi valsts ārpolitikas jomā.
Latvijas prezidentūrai ES Padomē 2015. gada pirmajā pusē varētu būt trīs prioritātes. Šogad par tām iecerētas ekspertu un amatpersonu diskusijas. ES padomes prezidējošā valsts attiecīgajā pusgadā ir atbildīga par ES Padomes darbību.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.07.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto