Aizvadītajā nedēļā 11 studenti no Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes bija ieradušies Cesvainē mācību plenērā, lai tā laikā atainotu Cesvaini – tās dabu, objektus – savā individuālā redzējumā. Plenēra noslēgumā tika rīkota darbu izstāde Cesvaines pils lielajā zālē.
Apmācību procesā plenērs ir paredzēts tikai vienu reizi – otrā mācību gada noslēgumā. Pasniedzēja gan atzīst, ka visam studiju laikam tas ir krietni par maz, taču programma nosaka savu.
– Laika mums bija pamaz – teju četrarpus dienas. Daudzi studenti plenērā ir pirmoreiz, pieredzes nav, tādēļ jāpaiet laikam, kamēr iejūtas dabā. Pirmās dienas aizritēja, mēģinot atslābināties no stresa pēc sesijas laika. Tikai pēdējās varēja mierīgi sēdēt un vērot. Audzēkņi strādāja cītīgi. Darbiņus apskatījām un analizējām katru vakaru. Tagad, kad darbi izstādīti pilī plašākai apskatei, neko vairs neanalizējam – mākslinieki paši redz, kā tas viss izskatās kopā. Viņi ir studenti, nav vairs kā skolas bērni, un līdz ar to paši meklē, skatās. Nav jāsēž klāt un jābaksta – dari tā vai dari šitā. Protams, ejot garām, paskatos, kā veicas, taču māksliniekam ir jājūtas brīvam, sākot vērot un izvēlēties motīvus. Audzēkņus es diezgan labi pazīstu, ar viņiem kopā ir strādāts skolā, jūtu katru kā personību, un tas ir pavisam citādāk, kā darboties ar svešiem cilvēkiem, – pastāstīja LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes lektore Velga Zvirgzdiņa.
Autore: RITA TURKINA