Vasara – atvaļinājumu, ceļojumu un atpūtas laiks. Lai to piepildītu ar krāšņām emocijām, biedrības „Caritas Madona" bērni un brīvprātīgie devās ekskursijā uz Rīgu. Pateicoties atbalstītājiem un pašu ekskursantu labajam noskaņojumam, brauciens izdevās patiešām lielisks.
Ģitāras skaņu un dziesmu pavadībā nemanot pienāca pirmā apstāšanās vieta – Kalsnavas arboretums. Jaunais skatu tornis reizē šķita gan vilinošs, gan nedaudz baiss. Un kā nu ne – 25 metru augstumā krāšņie peoniju krūmi, dīķis ar romantisko tiltiņu un dažnedažādie koki un krūmi no augšas izskatījās pavisam maziņi. Lai arī visi bijām no Madonas un tās apkārtnes, daudziem arboretuma apmeklējums bija kas jauns. Patīkams pārsteigums, pat izbrīns par plašo stādu kolekciju un ļoti skaisto ainavu, un vienlaicīgi arī neliels samulsums un kauns par nezināšanu – līdz šim dzīvots ar apziņu, ka Kalsnavas stādaudzētava ir tas pats arboretums. Informācijas centra vadītājas Sarmītes Rukmanes iedrošināti, esam apņēmības pilni pēc laika te atgriezties – nu jau kopā ar draugiem un savām ģimenēm.
Daugavpils-Rīgas šosejas malā netālu no Pļaviņām atrodas visiem tik iecienītā maiznīca „Liepkalni". To pazīst gan vietējie, gan tālbraucēji, jo maizīte šajā ceptuvē meistariem sanāk patiešām garda. Blakus maiznīcai atrodas glīti iekārtota peldētava, „Latvju spīķeris" un pussaliņa, pie kuras piestāj varenā un teiksmām apvītā vikingu liellaiva „Lāčplēsis". Lai arī šoreiz mums neizdevās ekskursijas maršrutā iekļaut izbraucienu ar vareno vikingu kuģi, esam ļoti pateicīgi „A. A. Mežmalas" administratorei, Pļaviņu Tūrisma un informācijas centra vadītājai Dainai Dzenītei par atsaucību un vēlmi uzdāvināt mums neaizmirstamus mirkļus uz ūdens! Mēs to ļoti novērtējam, paldies!
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.07.2012.
Autore: SANDRA ZARIŅA,
„Caritas Madona"
AUTORES foto