Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Zemnieku saimniecībā darbs ir katru dienu

Redakcija

Autors • 11.05.2007.

Zemnieku saimniecībā darbs ir katru dienu
Burtu lielums

Sarkaņu pagasta zemnieku saimniecība "Kaupēri", kur saimnieko Gundega un Juris Jubeļi, atrodas Madonas tuvumā. Patlaban te zied ķiršu dārzs, ko Gundegas vectēvs izveidojis pirms daudziem gadiem. Jubeļi saimnieko tikai divatā, palīdz abi dēli, kas jau lieli.

Sētā mūs sagaida mazais Čipiņš un lielais Reksis, kas uzmanīgi novēro svešos nācējus. Zemnieku saimniecības īpašniece ir Gundega Jubele, bet Juris "noformēts" par strādnieku. Tas tā – oficiāli, īstenībā visu, kas vajadzīgs, dara abi, soļus un stundas neskaitīdami.

Mūsu saruna risinās pie jaunās mājas turpat ķiršu dārza tuvumā. "Kaupēri" ir Gundegas dzimtās mājas, viņa saņēmusi mantojumā tēva zemi.

– Tas bija pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, kad atgriezāmies Sarkaņos. Kaut kas bija jādara. Nolēmām sākt saimniekot "Kaupēros". Viss te pazīstams un zināms.1992. gadā reģistrējām zemnieku saimniecību. Ko citu bija darīt? Es esmu agronome, mācījos Smiltenes sovhoztehnikumā, ilgus gadus strādājām bijušajā lielsaimniecībā "Dzelzava". Juris ir, kā saka, plaša profila mehanizators, prot rīkoties ar visu tehniku, kāda vien mūsu saimniecībā ir, – stāsta Gundega Jubele.

– Ar ko tad sākāt, izveidojuši savu zemnieku saimniecību, droši vien bija grūti?

– Sākums nemaz nebija tik grūts. Mums jau bija neliela pieredze. Mana mamma tepat Sarkaņos bija tā sauktā Breša zemniece. Pirms savas zemnieku saimniecības izveidošanas dzīvojām pie viņas, strādājām. Grūtības sākās mazliet vēlāk, kad pietrūka tehnikas lopbarības sagatavošanai un citām vajadzībām. Tagad jautājums ir atrisināts – rupjo lopbarību sagatavojam tikai rulonos.
Atgriezušies "Kaupēros", tūlīt sākām arī jaunas mājas celtniecību. Uzcēlām jaunu kūti, kas nu jau ir krietni par mazu. Tagad domājam par jaunas kūts celtniecību.

– Kāda ir jūsu zemnieku saimniecības specializācija?

– Piena lopkopība. Patlaban mums ir desmit govju un tikpat daudz teļu. Tikai nevajag domāt, ka nu drīz mums būs divas reizes vairāk govju. No vecajām piena devējām būs jāšķiras. Ir gan iecere nākotnē turēt vismaz trīsdesmit govju, bet tad, kā jau teicu, būs nepieciešama jauna kūts. Ražojam tikai ekoloģiski tīru produkciju. Neizmantojam minerālmēslus, nekādu ķīmiju.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS.

Autors: GUNĀRS ZEMZARS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px