Jau informējām, ka pagājušajā nedēļā Madonā viesojās Metmanas pašvaldības vadītājs Bernds Ginters . Trešdien notika oficiālā pieņemšana pie Madonas domes priekšsēdētāja un pilsētas apskate, savukārt ceturtdien birģermeistars apmeklēja Cesvaini.
Ņemot vērā, ka Cesvaines domes ēkā šobrīd rit remontdarbi, oficiālā pieņemšana tika rīkota Cesvaines pils telpās. Pieņemšanas laikā tika demonstrēta prezentācija par Cesvaini, kā arī sniegts ieskats Cesvaines-Metmanas sadarbības vēsturē.
Pateicoties Peteram Langbēnam, sadarbība Metmanas un Cesvaines pašvaldību starpā noris vairāk kā desmit gadu garumā. 2001. gadā Cesvaines pašvaldības pārstāvji viesojās pie sadarbības partneriem Vācijā, savukārt Metmanas pašvaldības vadītājam Berndam Ginteram un kundzei Esterei šis bija pirmais Latvijas apmeklējums.
– Esmu pateicīgs jums, priekšsēdētāja kungs, un visai komandai, kas sagatavoja šo tikšanos, un esmu arī priecīgs par to, ka šī tikšanās var notikt šeit – pilī. Priecājamies, ka attālumi Cesvainē ir nelieli, kā rezultātā no šejienes pa logu varam vērot domes ēku. Pateicība pienākas arī Peteram Langbēnam: ja viņš pirms vairākiem gadiem nebūtu to visu uzsācis, mēs šodien te neatrastos. Gan savā, gan sievas vārdā pateicos par sirsnīgo uzņemšanu, – oficiālajā uzrunā sacīja Bernds Ginters.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.07.2012.
Autore: RITA TURKINA
AUTORES foto