Pagājušajā nedēļā Rīgas pilī notika „Pašvaldību ģerboņu svētki", kuros Mētrienas pagasta pārvaldei līdz ar vēl vairākiem Latvijas novadu pārstāvjiem Valsts prezidents Andris Bērziņš svinīgi pasniedza pagasta ģerboni.
Valsts prezidents Andris Bērziņš šo tradīciju iedibināja pirms vairāk nekā pusgada – 2011. gada 25. oktobrī. Pasākums notiek reizi trijos četros mēnešos, kad uz svētkiem tiek aicināti tie novadi un pagasti, kas izstrādājuši un likumā noteiktajā kārtībā saskaņojuši savas pašvaldības ģerboni. Svinīgajā pasākumā pašvaldības īsā prezentācijā iepazīstina klātesošos ar savu teritoriālo vienību.
Šoreiz ģerboņi tika pasniegti Aizkraukles, Aizputes, Alsungas, Engures, Krāslavas, Mērsraga, Olaines, Priekuļu, Rojas un Vaiņodes novadiem, kā arī Madonas novada Mētrienas pagastam. Mētrienas pagastu svinīgajā brīdī pārstāvēja Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, tagadējais pagasta pārvaldes vadītājs Andris Dzenovskis, arī iepriekšējo gadu pagasta padomes priekšsēdētāji Andris Jaško un Ilmārs Grudulis, kā arī ģerboņa autors, grafiķis Gunārs Krollis, ko mētrēnieši jau daudzus gadus sauc par savējo, jo viņš kopā ar dzīvesbiedri Izabellu, arī pazīstamu keramiķi, savas vasaras šeit vada jau kopš 1974. gada maija. Tik tikko kā mākslinieks atzīmēja ievērojamu savas dzīves jubileju – 80 gadus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.07.2012.
Autore: BAIBA MIGLONE
Foto no Valsts prezidenta kancelejas