BĒRZAUNES pagastā sākušies darbi pie Gaiziņkalna virsotnes sakopšanas. Vairākus gadus ilgie pašvaldības centieni Gaiziņa virsotnes teritoriju vai nu iegūt īpašumā, vai arī to nomāt beidzot ir vainagojušies ar zemes īpašnieka piekrišanu Madonas novada pašvaldībai iznomāt Gaizņkalna virsotni.
Pagājušā nedēļā novada pašvaldības domes sēdē virsotnes sakopšanai tika piešķirts finansējums Ls 1067. Kā pastāstīja Bērzaunes pagasta pārvaldes vadītājs Ivars Miķelsons, teritorija jau ir appļauta, un šobrīd tiek plānots izveidot nelielu stāvlaukumu, lai Gaiziņkalna apmeklētāji varētu savus auto novietot tuvāk virsotnei.
– Esam apsekojuši arī Gaiziņkalna dabas taku, kas tika izveidota projekta „Trīs stīgas Vidzemē" ietvaros. Diemžēl liela daļa zemes īpašnieku, kam saskaņā ar projekta nosacījumiem bija taka jāuztur kartībā – jāappļauj, jānovāc atkritumi – to nav darījuši, un tā nav uzturēta kartībā. Vienlaikus gan jāsaka, ka taka tiek maz izmantota, jo cilvēki stihiski izmanto citu vietu, kuru arī SIA „Bērzaunes komunālais dienests" grasās sakopt, – norādīja Ivars Miķelsons.
Vienlaikus pašvaldība arī meklē risinājumus sliktā stāvoklī esošā Gaiziņkalna skatu torņa nojaukšanai. Viens no tiem varētu būt Nacionālo bruņoto spēku iesaistīšana torņa demontāžā.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS