Mētrienas pagasta pārstāvji trešdien, 27. jūnijā, Rīgas pilī piedalīsies „Pašvaldību ģerboņu svētkos", kur viņiem līdz ar vēl vairākiem Latvijas novadu un pagastu pārvalžu pārstāvjiem Valsts prezidents Andris Bērziņš svinīgi pasniegs pagasta ģerboni.
Valsts prezidents Andris Bērziņš 2011. gada 25. oktobrī iedibināja tradīciju – novadu un pagastu ģerboņu svinīgu pasniegšanu. Pasākums notiek reizi trijos četros mēnešos, kad uz svētkiem tiek aicināti tie novadi un pagasti, kas izstrādājuši un likumā noteiktajā kārtībā saskaņojuši savas pašvaldības ģerboni. Tā laikā pašvaldības īsā prezentācijā iepazīstina klātesošos ar savu teritoriālo vienību. Šoreiz ģerboņi tiks pasniegti Aizkraukles, Aizputes, Alsungas, Engures, Krāslavas, Mērsraga, Olaines, Priekuļu, Rojas un Vaiņodes novadam, kā arī Madonas novada Mētrienas pagastam. Mētrienas pagastu svinīgajā brīdī pārstāvēs Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, tagadējais pagasta pārvaldes vadītājs Andris Dzenovskis, arī iepriekšējo gadu pagasta padomes priekšsēdētāji Andris Jaško un Ilmārs Grudulis, kā arī ģerboņa autors grafiķis Gunārs Krollis, kas kopā ar dzīvesbiedri Izabellu kopš 1974. gada vasaras vada Mētrienas pagasta „Rubeņos".
Autore: BAIBA MIGLONE