Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Gaiziņš” sezonu noslēdz Tartu

Redakcija

Autors • 26.06.2012.

Burtu lielums

Daudziem dziesmumīļiem vēl atmiņā Bērzaunes pagasta vīru kora "Gaiziņš" jubilejas koncerts Madonā. Bet kungi košajās kaklasaitēs savas darbības 40. sezonu nolēma beigt pie kaimiņiem – igauņiem, kur Tartu notika vērienīgs pasākums – Skandināvijas un Baltijas vīru koru 2. festivāls.

No Latvijas līdzdalībai šajā dižkoncertā bija pieteikušies 15 vīru kori, taču rēzeknieši tomēr izlēma palikt mājās.
Saulainā rītā tālajā ceļā kopā ar diriģenti Ritu devās 20 "Gaiziņa" vīri, tostarp kora bijušais diriģents Jānis Sprancmanis. Iebraucot Igaunijā, pavērās skaistas ainavas ar ziedošo Austrumu galegu, kas ir nektāraugs. Visu dienu lielajā un skaistajā Tartu estrādē notika mēģinājumi, bet vakarpusē no Rātslaukuma 2,5 km garajā ceļā uz koncerta norises vietu devās krāšņs un arī garš dalībnieku gājiens. Tā priekšgalā senlaicīgā automašīnā tika vesta lāpa. Svētki bija ne tikai mājiniekiem, bet visai Igaunijai, Baltijai un Skandināvijai, un tas bija jūtams skatītāju acīs, smaidos, aplausos. Soļoja taču kungi no Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Latvijas un Igaunijas, kur vīru koriem redzama nākotne vismaz 51 zēnu korī, kuriem arī bija tiesības un gods būt kopā ar sirmiem ārzemju kungiem. Bet gan jau to koru valstī ir vēl vairāk. Piecu valstu koros soļoja 4000 vīru, un visu ceļu nepārtraukti skanēja dziesmas. Jau pirms koncerta. Pāris lietus lāses nenobaidīja ne dziedātājus, ne arī klausītāju pārpildīto estrādi.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.06.2012.

Autors: MĀRTIŅŠ ŠULMANIS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px