Redakcijai piezvanīja mazdārziņa īpašnieks Andrejs L., lai pabrīdinātu citus zemes saimniekus par pirmajiem nelūgtajiem ciemiņiem, protams, divkājainajiem.
– Nesen konstatēju, ka kāds nelūgts ciemiņš ir pabijis manā dārzā (zeme Aronas pagastā). Kaut tam apkārt ir žogs, vārtiņi aizslēgti, kāds ir ticis iekšā un nogriezis visus rabarberus. Domāju, ka tie ir ļaudis, kas paši nestrādā, neko neaudzē, bet pamanās kāroto nozagt. Šoreiz pazuda tikai rabarberi, bet jau ienākas zemenes, drīz būs gurķi, jaunie kartupeļi, sīpoli, tomāti, ogas. Negribētu, ka mana darba augļus novāktu tie, kas apstaigā dārzus paslepus.
Nevienu konkrēti jau nevar apvainot, kamēr nav pieķerts pie rokas, tāpēc Andrejs iesaka uz dārzu doties neierastākā laikā, arī bez auto, līdzi ņemot fotoaparātu, lai varētu kādu, kas sajaucis dārzu adreses, pārsteigt.
– Protams, nav jau teikts, ka, piemēram, pulksten četros rītā, kad būšu sardzē, kāds ieradīsies manu dārzu aptīrīt, jo parasti nostrādā Mērfija likums. Tas ir tā – kad dežurēju, neviens "viesos" neatnāk, jo parasti viss notiek, kad saimnieku tuvumā nav. Iesaku turēt acis vaļā arī kaimiņiem, jo divkājainie ciemiņi var iekārot novākt arī jūsu izaudzēto ražu.
Autore: IVETA ŠMUGĀ