Madonas pilsētā jau vairākus gadus rit vērienīgi ielu rekonstrukcijas darbi – secīgi cits pēc cita tiek atjaunots vairāku ielu segums un trotuāri. Iedzīvotāji, cerot uz labu braucamās daļas kvalitāti, piecieš radītās neērtības. Taču tad, kad pēc trotuāra atjaunošanas tiek rakts par jaunu un darbs netiek padarīts līdz galam, iedzīvotāji ir neizpratnē un raksta vēstuli redakcijai. Pagājušajā nedēļā to saņēmām no madonieša Ārija Sekstes:
„Madonā Akmeņu ielas braucamajā daļā izbūvēja asfaltbetona segumu – vairs nav satiksmes līdzekļu radīto skaļo trokšņu, putekļu. Par to ielā dzīvojošie ir pateicīgi tiem, kas šo darbu paveica. Tomēr…
Izbūvēja arī gājējiem patīkamu trotuāru. Cik zināms, trotuāra būvdarbus komisija pārbaudīja divas reizes. Pirmajā pārbaudē bija iebildumi, ka starp dzīvojamajām mājām Nr. 2 un Nr. 4 iebraucamajā daļā trotuārā bija iebūvēti pelēkas krāsas betona klucīši, jo krāsa nesakrita ar pārējo trotuāra krāsu – sarkano. Lai trotuārā nebūtu krāsu toņu atšķirības, tas tika pārbūvēts. Otrajā pārbaudē iebilda, ka betona klucīšu šuves nav pilnībā aizpildītas ar smilts materiālu. Lūk, kādas nopietnas prasības, lai trotuārs būtu izbūvēts kvalitatīvs un izskatīgs.
Akmeņu ielā starp dzīvojamajām mājām Nr. 2 un Nr. 4 trotuāra vidū ir iebūvēta ūdens skaitītāja aka, trotuārs ar aku tika skaisti savienots. Akā uzstādītais ūdens skaitītājs mājai Nr. 2 rādīja lielu nepamatotu patērētā ūdens daudzumu, kas nesakrita ar mājā esošā skaitītāja rādījumiem. Lai noskaidrotu cēloni, tika atsegta trotuārā iebūvētā aka, tad atklājās, ka tā ir pilna ar ūdeni. Blakus akai izraka dziļu bedri, lai izvadītu ūdeni no ūdens skaitītāja akas, nomainīja skaitītāju akā. Mājas Nr. 2 īpašniekam vairāk iebildumu par patērētā ūdens daudzumu nav. Trotuārā izraktā bedre tika aizbērta, iespējams, ar visiem betona klucīšiem. Darbs notika ziemā. Pavasarī, iestājoties siltākam laikam, trotuārā raktā un aizbērtā grunts nosēdās. Lai nosēdumu izlīdzinātu, aizbēra ar aukstā asfaltbetona masu. Gājēji šo vietu nešķērso, iet garām, ar izbrīnu skatoties uz melno laukumu, jo laukums ir nelīdzens – grumbuļains.
Tūlīt jau būs klāt vasaras saulgrieži, bet tie, kuri radīja atjaunotajā trotuārā šādu nesmukumu, laikam nedomā par tā remontēšanu, lai tas atgūtu skaisto izskatu.
Esmu pārliecināts, ka gājēji, kuri izmanto šo trotuāru, vēlas zināt, kad tas tiks atjaunots tā iepriekšējā izskatā."
Sazinājos ar AS „Madonas ūdens" un šo jautājumu uzdevu tehniskajam direktoram Guntim Šahno. – Tuvākajā laikā trotuārs atgūs sākotnējo izskatu. Atjaunojamā platība nav liela, līdz ar to tas lielas pūles neprasīs. Būtu to izdarījuši ātrāk, bet pavasarī darba apjoms ir liels – asfalta segums un trotuāri pēc veiktā remonta ir jāatjauno daudzviet, tāpēc sākām to darīt tajās vietas, kur atjaunojamā platība bija lielāka, – uzsvēra Guntis Šahno.
Jāpiebilst, ka solītie darbi tika veikti šopirmdien un tagad trotuārs ir atguvis sākotnējo izskatu.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS un AGRA VECKALNIŅA foto