ĒRGĻU novadā Baltijas valstu lauksaimnieku sagatavotajai petīcijai „Par taisnīgiem tiešmaksājumiem" ir savākts 360 parakstu.
Novada lauku attīstības speciāliste Diāna Suščenko, kas parakstu lapas jau ir nogādājusi Madonā tālākajai nosūtīšanai uz Rīgu, vērtē, ka ērglēniešu aktivitāte parakstu vākšanas kampaņā bijusi ļoti liela: – 360 parakstu – tas nav maz, un petīciju ir parakstījuši arī no Vecpiebalgas. Parakstu vākšanas vietas bija Ērgļu novada dome, Jumurdas pagasta pārvalde, veterinārā aptieka, ziedu veikals „Magnolija", citi privātveikali, kur pulcējas vairāk ļaužu.
Uz jautājumu par to, vai ar parakstu vākšanas kampaņu būs kas līdzēts, lai Latvijas, Lietuvas un Igaunijas lauksaimniekus uzklausītu Briselē, Diāna Suščenko atbild: – Neko nedarot, tikai gaidot, arī nekas netiks līdzēts. Ja mums bija iespēja izteikt savu viedokli, kaut vai tikai parakstoties, domāju, ka zemnieki to izdarīja. Vai Briselē mūs uzklausīs vai neuzklausīs, tā ir cita lieta.
Autore: IVETA ŠMUGĀ