Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra izglītojošā semināra otrajā dienā Madonas un Preiļu interesentu grupas iepazinās ar mājputnu turēšanas praksi un pieredzi ne tikai Bērzaunes pagasta SIA "TD Sveķi", bet devās arī uz Kalsnavas pagasta z/s "Gribēni".
Tagad pēc ES regulas par laimīgām vistām var uzskatīt tās, kas dzīvo lauku apstākļos, kam pietiek plašuma un brīvības.
"Gribēnos" saimniece Līga Roga atklāja, ka šis ir pirmais tik plašs saimniecības apmeklējums, jo visu laiku tika uzskatīts, ka vēl ir daudz darba, lai par savu pieredzi stāstītu plašākam interesentu lokam. Viņa arī aicināja par savu viesošanos "Gribēnos" atstāt ierakstus apmeklētāju grāmatā.
Stāstot par lauku saimniecību, Līga Roga atsauca atmiņā: – Šajās mājās esam kopš 1989. gada, atbraucām no Jelgavas, jo vecāki pārcēlās uz Vestienu. Sākoties zemes reformai, saimniekošanas laikiem, mums pirmā pieredze bija ar cūkām un slaucamajām govīm, bet pēc tam sešus gadus abi ar vīru nostrādājām Madonā. Pat domājām ar lauksaimniecību vispār nenodarboties un ļoti intensīvi meklējām iespējas, lai lauku mājas pārdotu. Jau bijām tikuši līdz brīdim, kad tūlīt jaunie mājas saimnieki būs gatavi parakstīt līgumu. Taču iznāca citādi, jo – cilvēks domā, Dievs dara. Kad no mājas pircēji atteicās, mēs atkal atgriezāmies Kalsnavas pagasta laukos, un šis ir trešais gads, kā atkal esam lauku saimnieki. Dzīve mūs saveda kopā ar cilvēku, kas vēlējās mums palīdzēt. Deva sākuma kapitālu un grūdienu laukos saimniekot, kaut kur pamainīja arī domāšanu. Rezultātā mūsu saimniecība tur mājputnus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.06.2012.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto