Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Augļi, ogas — ēdam svaigus un ēdienos!

Redakcija

Autors • 15.06.2012.

Augļi, ogas — ēdam svaigus un ēdienos!
Burtu lielums

Pagājušajā nedēļā Madonā norisinājās interesants pasākums, kura laikā apmeklētāji atklāja gan jau iepriekš zināmo patiesību par augļu un ogu vērtīgumu un veselīgumu uzturā, gan jaunas idejas, kā tos pasniegt un kādus ēdienus gatavot no nopērkamajiem un dārzā pieejamajiem augļiem, ogām.

Nupat jau sākusies pirmo vasaras ogu – zemeņu – sezona, un tās ēdam svaigā veidā, vārām ievārījumos, pasniedzam ar putukrējumu un tamlīdzīgi. Bet vai zinājāt, ka zemenes lieliski garšo arī salātos (ar avokado un garnelēm), savukārt, piemēram, bumbieri – kopā ar pūdētajiem sieriem, greipfrūts – ar jūras veltēm utt.? Turpretim rabarberi, ko šobrīd vārām ķīseļos, ēdam ar cukuru, noņem brūnumu no sagrieztiem augļiem – āboliem, banāniem.
Seminārā „Augļi veselībai" saistošu lekciju par to, kur ņemt, kā lietot veselīgos augļus un kādas tradīcijas ir Latvijā, vadīja Dzidra Babra. Uzrunā viņa uzsvēra: – Agrāk augļus un ogas mēs lietojām tikai desertos, kūkās, konditorejas izstrādājumos, taču tagad tos plaši pielieto arī otrajos ēdienos, salātos.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.06.2012.

Autore: LAURA VOITIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px