Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Kusas pamatskolas komanda — laureāte

Redakcija

Autors • 08.06.2012.

Kusas pamatskolas komanda — laureāte
Burtu lielums

Ar Madonas novada Kusas pamatskolas komandas „Kusa-1” pārliecinošu uzvaru 2. jūnijā noslēdzās vērienīgāko velosipēdistu sacensību „Jauno satiksmes dalībnieku forums” 2012. gada Latvijas finālmači.

Kusas komanda izcīnīja 1188 punktus. Komandas dalībnieki: Ainārs Breidaks, Emīls Sīmanis, Ivis Bogdanovs, Sintija Valdberga, Monika Baduna un Elīna Burķīte, skolotājs — Agris Sārs.

Savukārt 2. vietā ierindojās Baložu vidusskolas komanda (1093 punkti), bet 3. vietā — Ikšķiles vidusskolas komanda „Ašie braucēji” (1080,5 punkti). OKartes dāvāto iPhone 4 saņēma reģionālo sacensību dalībnieks no Bauskas 2. vidusskolas.

Latvijas lielā fināla uzvarētāji — Kusas pamatskolas komanda „Kusa-1” — septembrī dosies uz Poliju, kur notiks Eiropas jauno satiksmes dalībnieku sacensības. Latvijas komandas jau iepriekšējos gadus ar labiem panākumiem piedalījušās starptautiskajās sacensībās.

Divu dienu garumā gandrīz 200 jauno riteņbraucēju no 31 komandas demonstrēja pārliecinošas zināšanas četrās drošai ceļu satiksmei svarīgās jomās: ceļu satiksmes noteikumi; pārvarot šķēršļu trases, demonstrēja drošas braukšanas prasmes; sacensību dalībniekiem bija jāpārzina velosipēda uzbūve; jāprot atbilstoši rīkoties un sniegt neatliekamo palīdzību.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad sacensību organizatori, veidojot uzdevumus, uzmanību pievērsa ne tikai skolēnu teorētiskajām zināšanām, bet jo īpaši — prasmei tās pielietot ikdienā. Šāda pieeja veicina gan satiksmes noteikumu pārzināšanu, gan izpratni par kopējo ceļu satiksmes drošību, kā arī spēju paredzēt, novērtēt un atbilstoši rīkoties iespējami bīstamās situācijās uz ielām vai ceļiem.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, sacensību otrajā dienā atsevišķa programma bija sagatavota arī skolotājiem — viņiem bija jāveic līdzīgi uzdevumi kā skolēniem, kā arī sacensību organizatori un pedagogi kopīgi diskutēja par veloizglītības procesa pilnveidi un uzlabošanu.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.06.2012.

Autore: 
AGNESE KORBE,

ARŅA JEKSTES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px